Wielka bitwa na kolorowe proszki [WIDEO, FOTO]. Holi Festiwal w …

Eurowybory 2019. W Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej oraz w ...

Jeszcze zanim ogłoszono wspólne obrzucanie się kolorowymi proszkami, dzieciarnia i młodzież z ubarionymi twarzami i ubraniami uganiały się po parku miejskim. Święto Kolorów, czyli Holi Festiwal odbyło się dziś w Sokółce.

Okazją był Dzień Dziecka. Na schodach kina z wspaniałym koncertem zaprezentował się Chór Dziecięcy Opery Podlaskiej pod dyrekcją Ewy Rafałko. Były też gry i zabawy z RapElką i malowanie farbami. To jednak bitwa na kolorowe proszki skupiła na sobie największą uwagę młodych ludzi. Do namiotu, gdzie sprzedawano woreczki (10 zł za sztukę) ustawiła się długa kolejka.

Jeszcze przed godziną 17 najmłodsi rozpoczęli batalię, a jedynym ich zmartwieniem była szybko wyczerpująca się „amunicja”. Na znak dany przez DJ-a wszyscy zebrani w parku wystrzelili proszkami do góry (patrz wideo poniżej)

Festiwal ten rozprzestrzenił się w ostatnich latach w Europie i Ameryce Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny. Holi to hinduistyczne święto radości, obchodzone przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna (luty – marzec) – czytamy na wikipedia.org.

Organizatorem imprezy był Sokólski Ośrodek Kultury.

(pb)

Holi Festiwal w Sokółce:


Czytaj więcej…

Ekolodzy: "Festiwal Kolorów to debiliada!" Samorząd PO: Bez …

Przypomnijmy, Festiwal Kolorów polega na wzajemnym obsypywaniu się przez uczestników proszkami holi, które składają się głównie z talku i mąki kukurydzianej. Resztę stanowi barwnik. – No i czy to nie jest debiliada? Czy wdychanie kancerogennego pyłu …

Źródło: Nowa Trybuna Opolska

Wielka bitwa na kolorowe proszki [WIDEO, FOTO]. Holi Festiwal w …

Festiwal ten rozprzestrzenił się w ostatnich latach w Europie i Ameryce Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny. Holi to hinduistyczne święto radości, obchodzone przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna (luty – marzec) – czytamy na …

Źródło: Internetowa gazeta powiatu sokólskiego (komunikaty prasowe) (Blog)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *