Wiedźmin od Netfliksa – trwają zdjęcia do serialu w Polsce

Wiedźmin od Netfliksa – trwają zdjęcia do serialu w Polsce
Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. - Wiedźmin od Netfliksa – trwają zdjęcia do serialu w Polsce - wiadomość - 2019-04-09

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu.

Według jednego z użytkowników serwisu Reddit ekipa filmowa netfliksowej adaptacji Wiedźmina przeniosła się właśnie do Polski. Zdjęcia do serialu mają odbywać się w Zamku Ogrodzieniec we wsi Podzamcze w województwie śląskim. Ze strony administratora obiektu dowiadujemy się, że budowla jest obecnie zamknięta dla zwiedzających, rzekomo ze względu na prace budowlane:

Informujemy, iż w dniach 8, 9, 10 kwietnia (poniedziałek, wtorek, środa) Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu będzie NIECZYNNY. Ze względu na zaplanowane na te dni ważne prace budowlane jesteśmy zmuszeni całkowicie zamknąć obiekt dla ruchu turystycznego. Za powstałe utrudnienia PRZEPRASZAMY!

Dowodów na to, że Wiedźmin kręcony jest w Polsce nie brakuje. Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu, zmieniła tło swojego konta na Twitterze na czarno-białą fotografię Zamku Ogrodzieniec. W internecie można znaleźć również relacje osób, które udały się na miejsce i porobiły zdjęcia ekipie filmowej.

Kartka za szybą jednego z samochodów na parkingu Zamku Ogrodzieniec o treści „WW EKIPA FILMOWA”. - Wiedźmin od Netfliksa – trwają zdjęcia do serialu w Polsce - wiadomość - 2019-04-09

Kartka za szybą jednego z samochodów na parkingu Zamku Ogrodzieniec o treści „WW EKIPA FILMOWA”.

Zamek został wybudowany w XIV wieku z inicjatywy Króla Kazimierza Wielkiego. W XVIII wieku budowla została spalona przez Szwedów, a obecnie pełni funkcję tzw. trwałej ruiny. W 1973 roku zamek posłużył jako część plenerów zdjęciowych do serialu Janosik, a w 2001 roku Andrzej Wajda nakręcił tam Zemstę na podstawie komedii Aleksandra Fredry.

Zdjęcia do Wiedźmina odbywały się już wcześniej m.in. na Wyspach Kanaryjskich i na Węgrzech. Pierwszy sezon serialu ma zadebiutować jeszcze w tym roku. W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill. W pozostałych rolach wystąpią: Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri, Joey Batey jako Jaskier, a także Maciej Musiał jako Sir Lazlo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.


Czytaj więcej…

Wiedźmin Netflixa kręcony na zamku Ogrodzieniec? [The Witcher w …

"Wiedźmin" w Polsce? Netflix kreci sceny serialu na zamku Ogrodzieniec? To jedna z plotek, która krąży w internecie. Ale może w niej być sporo prawdy. Zamek bowiem jest nieczynny. Wiedźmin to tytuł, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Na podstawie …

Źródło: Zawiercie NaszeMiasto.pl

„Wiedźmin” kręcony w Polsce? Tajemnicza ekipa filmowa na Zamku …

Netflix kręci sceny do serialu „Wiedźmin” w Zamku Ogrodzieniec – głosi plotka krążąca obecnie w sieci. Zamek w dniach 8-10 kwietnia jest nieczynny, oficjalnie w związku z tworzeniem instalacji iluminacyjnej. Jeden z internautów uważa jednak, że widział …

Źródło: Newsweek Polska

Zamek Ogrodzieniec kolejnym miejscem zdjęć do Wiedźmina Netfliksa

Oczywiście raczej nie mamy co liczyć na oficjalną relację z kulis powstawania serialu w polskim zamku, ale jeśli jesteście ciekawi i mieszkacie stosunkowo niedaleko Zamku Ogrodzieniec, to możecie wybrać się w okolice i spróbować podpatrzeć aktorów …

Źródło: gram.pl

Znajome krajobrazy w „Wiedźminie”? Wiele wskazuje na to, że …

Filming will be taking place at the Ogrodzieniec castle near Krakow. Any paparazzis there hopefully? from r/netflixwitcher. Dokładniej mówiąc chodzi o ruiny zamku wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd na przełomie XIV i XV wieku. Jak donoszą …

Źródło: Spider’s Web

"Wiedźmin" będzie kręcony też w Polsce? Ponoć Zamek …

I zdaje się, że ekipa już niedługo zacznie u nas pracę – na Reddicie pojawiło się wycięte z bliżej niezidentyfikowanego profilu na Instagramie zdjęcie Zamku Ogrodzieniec niedaleko Krakowa. Podpis fotografii głosi, że właśnie tam będzie plan filmowy.

Źródło: Gazeta.pl

Wiedźmin od Netfliksa – trwają zdjęcia do serialu w Polsce

Zdjęcia do serialu mają odbywać się w Zamku Ogrodzieniec we wsi Podzamcze w województwie śląskim. Ze strony administratora obiektu dowiadujemy się, że budowla jest obecnie zamknięta dla zwiedzających, rzekomo ze względu na prace budowlane:.

Źródło: gry-online.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *