Warszawa: 3 maja defilada pod hasłem „Silni w sojuszach”

Warszawa: 3 maja defilada pod hasłem „Silni w sojuszach”

Udostępnij

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

„Silni w sojuszach”, to hasło tegorocznej wielkiej defilady, która 3 maja odbędzie się w Warszawie. Będziemy świętować 20. rocznicę przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają pojazdy Wojska Polskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy Straży Granicznej to musicie być z nami 3 maja od godz. 14.00 na Wisłostradzie. W tym dniu, w defiladzie lądowej ulicami Warszawy przejedzie ponad 200 pojazdów. Najwięcej będzie czołgów i transporterów opancerzonych, będą samochody ciężarowe, a także mniejsze pojazdy – quady i motocykle.

Wśród pojazdów, które pokaże Wojsko Polskie zobaczymy m.in.: 14 czołgów Leopard i 14 Rosomaków. Będą samochody ciężarowo-osobowe HMMWV, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, samobieżne armatohaubice Krab i Dana, moździerze samobieżne Rak, zautomatyzowane wozy dowodzenia Łowcza, pojazdy saperskie Topola oraz samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad. Wojska Specjalne pokażą pojazdy Ford 550 z rampą szturmową oraz opancerzone pojazdy M-ATV MRAP, które wykorzystują żołnierze m.in. podczas misji w Afganistanie.

Ponad 20 pojazdów zaprezentuje Straż Graniczna. Ulicami Warszawy przejadą samochody patrolowe, terenowe, obserwacyjne, specjalne oraz quady. Policja, oprócz radiowozów pokaże pojazd będący ruchomym stanowiskiem dowodzenia. Będzie Motocyklowa Asysta Honorowa Komendy Stołecznej Policji. W defiladzie przejadą także jednostki przeznaczone dla policjantów realizujących zadania na wodach i terenach przywodnych m.in. te do patrolowania akwenów, prowadzenia akcji ratunkowych, podejmowania na pokład osób tonących. Zobaczymy także ambulans pogotowia ruchu drogowego. Państwowa Straż Pożarna zaprezentuje m. in. pojazdy gaśnicze oraz samochody ratownictwa chemicznego i medycznego.

W defiladzie zobaczymy pojazdy naszych sojuszników. Żołnierze USA zaprezentują transportery opancerzone Stryker oraz System Patriot. Będą także brytyjskie Panthery oraz pojazdy wojskowe na co dzień wykorzystywane przez żołnierzy armii chorwackiej i rumuńskiej.

Straż Ochrony Kolei zaprezentuje m.in. pojazdy wchodzące w skład mobilnego Centrum Monitoringu.

W defiladzie „Silni w sojuszach” weźmie udział blisko dwa tysiące osób, w tym żołnierze z pododdziałów Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. Będą pododdziały formacji proobronnych, klasy mundurowe oraz poczty sztandarowe krajowe i zagraniczne. W tym roku po raz pierwszy wraz z żołnierzami przedefilują funkcjonariusze innych służb – Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, Lasów Państwowych, a także Straży Marszałkowskiej, Służby Więziennej i Krajowej Administracji Skarbowej. Defilować będą także pododdziały uczelni wojskowych: Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Lotniczej Akademii Wojskowej.

W rejonie Parku Fontann oraz na Bulwarach Wiślanych będzie można spróbować wojskowej grochówki. Na stoiskach promocyjnych, które są organizowane w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie w Wojsku Polskim.

Wstęp wolny.

gov.pl

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  


Czytaj więcej…

Wielka defilada już 3 maja na warszawskiej Wisłostradzie. Zobacz …

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają pojazdy Wojska Polskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy Straży Granicznej to musicie być z nami 3 maja od godz. 14.00 na Wisłostradzie. W tym dniu, w defiladzie lądowej ulicami Warszawy przejedzie ponad …

Źródło: Lubiński Magazyn Informacyjny (komunikaty prasowe)

Warszawa: 3 maja defilada pod hasłem „Silni w sojuszach”

„Silni w sojuszach” – pod takim hasłem 3 maja w Warszawie zorganizowana zostanie defilada. W niedzielę próbom przyglądał się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Ponad 2 tysiące wojskowych, w tym ponad 200 żołnierzy państw sojuszniczych …

Źródło: RadioMaryja.pl (komunikaty prasowe)

Ostatnia próba przed majową defiladą

Rok 2019 jest rokiem szczególnym, 20 lat temu Polska przystąpiła do NATO, 15 lat temu do UE; chcieliśmy uczcić te dwa niezwykłe wydarzenia, dlatego podjąłem decyzję, żeby 3 maja na Wisłostradzie w Warszawie odbyła się defilada – przypomniał minister.

Źródło: TVN24

Kenneth Brannah o ostatnich latach życia Szekspira. Film od 3 maja

… (Lydia Wilson), toteż ich reakcja na jego powrót wcale nie jest entuzjastyczna. Szekspir, zrozpaczony śmiercią syna Hamneta (Sam Ellis), stara się odnaleźć równowagę, pracując nad ogrodem poświęconym synowi. Film na ekranach kin od 3 maja 2019r.

Źródło: Dziennik.pl

Defilada w Warszawie. Błaszczak wyjaśnia

Rok 2019 jest rokiem szczególnym, 20 lat temu Polska przystąpiła do NATO, 15 lat temu do UE; chcieliśmy uczcić te dwa niezwykłe wydarzenia, dlatego podjąłem decyzję, żeby 3 maja na Wisłostradzie w Warszawie odbyła się defilada – powiedział dzisiaj …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *