Wakacje zaczną się wcześniej! Morawiecki obiecuje zmianę terminu …

Wakacje zaczną się wcześniej! Morawiecki obiecuje zmianę terminu ...

Podczas spotkania w Zawierciu premier powiedział, że dostawał sygnały, iż koniec roku szkolnego jest w piątek 21 czerwca, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała – które jest dniem wolnym. – To znaczy, że czwartek, piątek, sobota, niedziela mogłyby być wolne – mówił.

Premier stwierdził, że rząd w takiej sytuacji chce „postąpić jak najbardziej praktycznie”.

Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę. Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane – powiedział Morawiecki.

Wakacje zaczną się 19 czerwca, w środę, a piątek będzie już wolny – dodał. Zachęcił też młodzież, by na wcześniejsze wakacje przyjechała na Jurę Krakowsko-Częstochowską, w okolice Zawiercia.


Czytaj więcej…

Zakończenie roku szkolnego 2019. NOWY TERMIN

Podczas spotkania w Zawierciu premier powiedział, że dostawał sygnały, iż koniec roku szkolnego jest w piątek 21 czerwca, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała – które jest dniem wolnym. – To znaczy, że czwartek, piątek, sobota, …

Źródło: Dziennik.pl

Mateusz Morawiecki: Chcemy postąpić praktycznie. Rok szkolny

… na zakończenie roku szkolnego. Na Twitterze szef rządu napisał, że "oczekiwali tego rodzice, nauczyciele i uczniowie". Czytaj więcej: Donald Tusk: Krzycząc "prawo", gwałcili konstytucję, niszczyli polskie sądy. Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Wakacje zaczną się wcześniej! Morawiecki obiecuje zmianę terminu …

"W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. … Nie ma powodu by go przedłużać, dlatego złożymy poprawkę do rozporządzenia w tej sprawie i rok szkolny skończy się w środę, 19 czerwca, a nie jak planowano w piątek 21 czerwca – zapowiedział w Zawierciu Mateusz Morawiecki. …. [b]Ulewny deszcz o poranku to jeszcze nie koniec …

Źródło: naTemat

Wakacje 2019 wcześniej. Premier Morawiecki ogłosił zmianę

Rok szkolny 2018/2019 wypadał 21 czerwca 2019 roku. 20 czerwca (czwartek) wypada natomiast Boże Ciało. Regułą było, że Boże Ciało przypadające w czwartek sprawiało, że następny dzień, czyli piątek, był dniem wolnym od zajęć w szkole. Ale Boże …

Źródło: Gazeta Pomorska

Premier Mateusz Morawiecki obiecuje szybszy koniec roku szkolnego

W czasie przemówienia na partyjnym wiecu premier powiedział, że ma ważną wiadomość dla dzieci i młodzieży. – Ten rok szkolny wypada w piątek po Bożym Ciele. Nie ma powodu by go przedłużać, dlatego złożymy poprawkę do zarządzenia w tej sprawie.

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *