W wieku 85 lat zmarł Carmine Caridi

Powyborcze opcje dla KE, Wiosny, Razem i Konfederacji ...

Carmine Caridi o kilku dni przebywał w szpitalu w związku z zapaleniem płuc, a jego menedżer poinformował, że aktor zmarł we wtorek.

„Od Broadwayu po film i telewizję, Carmine spędził ponad sześć dekad na bawieniu widzów i dzięki temu czuł się szczęśliwy. Będziemy tęsknić za jego talentem, dowcipem, ciepłem i urokiem. Carmine odszedł spokojnie, otoczony przyjaciółmi i rodziną w szpitalu Cedars Sinai” – poinformowano w oświadczeniu.

Caridi wystąpił w dwóch częściach „Ojca chrzestnego„. W drugiej zagrał Carmine’a Rosato – młodszego z braci będących kapitanami w rodzinie Corleone. W trzeciej wcielił się w Alberta Volpe’a – inwestora w kasynie należącym do Michaela Corleone, który został zastrzelony z hotelu w Atlantic City.

W filmografii aktora znalazły się także pozycje takie jak: „Phyllis”, „Starsky and Hutch”, „NYPD Blue”” czy „Fame”.

W 2004 roku Carmine Caridi został usunięty z listy członków Akademii przyznającej Oscary po tym, jak wyszło na jaw, że dzielił się „screenerami” (to kopia rozsyłana do ludzi z branży, którzy dzięki temu mogli zobaczyć nominowane filmy przed oficjalną premierą). Aktor musiał zapłacić 300 tysięcy dolarów kary i koszty prawników dwóch studiów filmowych.

„Ojciec chrzestny” – ebook w Publio.pl >>

– Wysyłałem kopie do brata i siostry oraz innych ludzi, których nie byłoby stać na obejrzenie filmów. Sprawiłem radość wielu osobom – mówił w wywiadzie dwa lata temu. W oświadczeniu wydanym po śmierci aktora jego menedżer twierdzi jednak, że Carmine Caridi uważał tę działalność za „swój największy błąd”.


Czytaj więcej…

Carmine Caridi nie żyje. Aktor znany z "Ojca Chrzestnego" miał 85 lat

Caridi wystąpił w dwóch częściach "Ojca chrzestnego". W drugiej zagrał Carmine'a Rosato – młodszego z braci będących kapitanami w rodzinie Corleone. W trzeciej wcielił się w Alberta Volpe'a – inwestora w kasynie należącym do Michaela Corleone, który …

Źródło: Gazeta.pl

W wieku 85 lat zmarł Carmine Caridi

Od Broadway do filmu i telewizji, Carmine spędził ponad 6 dekad na bawieniu widzów i dzięki temu czuł się szczęśliwy. Będziemy tęsknić za jego talentem, dowcipem, ciepłem i urokiem. Carmine odszedł spokojnie, otoczony przyjaciółmi i rodziną w szpitalu …

Źródło: Radio Złote Przeboje (komunikaty prasowe)

Zmarł aktor z "Ojca Chrzestnego". Miał 85 lat

Carmine Caridi, którego widzowie kojarzą chociażby z roli Carmine'a Rosato w filmie "Ojciec chrzestny II" zmarł 28 maja 2019 w wieku 85 lat. Aktor przebywał w śpiączce w szpitalu Cedars-Sinai w Los Angeles. Jak na razie nie podano oficjalnej przyczyny …

Źródło: Antyradio.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *