W środę 3 kwietnia linią PKM od momentu jej otwarcia przejechał 10 …

W środę 3 kwietnia linią PKM od momentu jej otwarcia przejechał 10 ...

– Wytypowanie konkretnej osoby będącej 10-milionowym pasażerem na linii PKM jest oczywiście niemożliwe, jednak bazując na bieżących statystykach liczby pasażerów na wszystkich trasach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej mogliśmy wskazać w jakim przedziale czasowym, w jednym z jadących wówczas linią PKM pociągów, liczba 10 mln pasażerów zostanie przekroczona – mówi Tomasz Konopacki, rzecznik prasowy spółki PKM.

Symboliczny 10-milionowy pasażer podróżował jednym z pociągów które odjechały ze Strzyży o godz. 14:19, 14:49 do Wrzeszcza lub 14:24, 14:33, 14:54 w kierunku lotniska. Wszyscy którzy z tych składów skorzystali otrzymali prezent w postaci pendrive'a w kształcie szynobusu PKM.

Uruchomiona we wrześniu 2015 r. Pomorska Kolej Metropolitalna jest pierwszą w Polsce linią kolejową wybudowaną przez samorząd wojewódzki i pierwszą od 40 lat całkowicie nową linią kolejową wybudowaną w naszym kraju. Inwestycja kosztowała łącznie ponad 1,1 mld zł i w 85 proc. była dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj także: Budowa przystanku PKM Gdańsk-Firoga coraz bliżej. W środę podpisanie umowy o unijne dofinansowanie inwestycji [wizualizacje]


Czytaj więcej…

W środę 3 kwietnia linią PKM od momentu jej otwarcia przejechał 10 …

Z tej okazji władze spółki oraz samorządu województwa wręczyły wyjątkowe upominki pasażerom pięciu składów, które po południu zatrzymały się na stacji Strzyża. – Wytypowanie konkretnej osoby będącej 10-milionowym pasażerem na linii PKM jest …

Źródło: Dziennik Bałtycki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *