W Poniedziałek Wielkanocny będzie można pojechać zabytkowym …

W Poniedziałek Wielkanocny będzie można pojechać zabytkowym ...

Linia W będzie kursowała na trasie pl. Narutowicza – al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – Tysiąclecia – Kawęczyńska-Bazylika co ok. pół godziny. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej (www.kmkm.waw.pl). Pierwszy pojazd wyruszy planowo o godz. 12.44 z pl. Narutowicza, a ostatni o 18.15 z przystanku Kawęczyńska-Bazylika. KMKM przypomina, że linia W już po raz 24. wyjedzie na stołeczne ulice.

– Na ulice wyruszą trzy zabytkowe wagony – jeden to przegubowy wagon poznański z lat 60., który został wyremontowany przez Tramwaje Warszawskie, oraz dwa wagony z przełomu lat 40. i 50.” – powiedział rzecznik Tramwajów Warszawskich. „Takie linie tramwajowe są uruchamiane w święta. Wolne dni są zawsze dobrą okazją, żeby warszawiacy mogli się przejechać zabytkowymi tramwajami – dodał.

W tramwajach linii W honorowane będą wszystkie rodzaje biletów ZTM. Ich cena nie będzie się różnić od tej, która obowiązuje w tramwajach innych linii.

Bilety krótkookresowe będą kasowane przez konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej działających na rzecz Tramwajów Warszawskich. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczać będą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie biletu okresowego możliwy będzie po wcześniejszym aktywowaniu karty w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!

(MW)


Czytaj więcej…

W Poniedziałek Wielkanocny będzie można pojechać zabytkowym …

W Poniedziałek Wielkanocny na stołeczne ulice wyjedzie tramwajowa linia turystyczna W, kursująca w godzinach 12-18. Tramwaje będą jeździły od pl. Narutowicza do przystanku Kawęczyńska-Bazylika – powiedział rzecznik Tramwajów Warszawskich …

Źródło: Onet.pl

Bydgoszczanie dzielą się żywnością i nie tylko. Wiosenne „Ciepło …

Każdy, kto che podzielić się świątecznymi potrawami, a także przekazać dary dla potrzebujących, może przyjść w Poniedziałek Wielkanocny (22 kwietnia) na plac Wolności o godz. 11.00. Tu osoby, które przyjdą i podzielą się pomocą, otrzymają specjalne …

Źródło: Express Bydgoski

W świąteczny poniedziałek na tory wyjadą zabytkowe tramwaje

Świąteczna linia zabytkowa fot. ZTM. W Poniedziałek Wielkanocny na stołeczne ulice wyjedzie tramwajowa linia turystyczna W, kursująca w godzinach 12-18. Zabytkowe tramwaje będą jeździły od placu Narutowicza do przystanku Kawęczyńska-Bazylika.

Źródło: TVN Warszawa

Stoły uginają się od jedzenia – podzielmy się nim!

W Wielkanocny Poniedziałek do potrzebujących trafią dary przekazane przez bydgoszczan. Wszystko za sprawą wiosennej edycji akcji "Ciepło serca w słoiku". Jutro (22.04.) można się do niej przyłączyć.

Źródło: Radio PiK

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *