W ośrodku dla niesłyszących pamiętają o czworonogach

Fala wezbraniowa na Wiśle w Warszawie. Zamykają bulwary

Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego oraz praktycznego. Etap pierwszy odbył się w placówce macierzystej ucznia. Do etapu praktycznego zakwalifikowani zostali trzej uczniowie, którzy uzyskali najwyższy dorobek punktowy w części teoretycznej. Etap praktyczny odbył się w warsztacie Mechaniki Pojazdowej Michała Tronta w Zawadzie. Zadanie konkursowe obejmowało wykonanie zadania praktycznego pod nadzorem egzaminatorów Izby Rzemieślniczej w Katowicach, pracowników warsztatu oraz przedstawicieli Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim.

Komisja oceniająca umiejętności uczniów składała się z następujących członków: Aleksander Hanasz – przewodniczący komisji egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej w Katowicach oraz Podstarszy Cechu w Wodzisławiu Śląskim, Andrzej Ryszka – członek komisji egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej w Katowicach oraz Sekcyjny branży motoryzacyjnej Cechu w Wodzisławiu Śląskim, Michał Tront- właściciel zakładu, Andrzej Miketa – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSM w Raciborzu, Daniel Szuszkowski – kierownik szkolenia praktycznego w ZSP w Pszowie oraz Daniel Szwankowski – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP w Pszowie. Uczniowie wykazali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności motoryzacyjnej.

Zwycięzcami konkursu „Mechanik Roku 2019r” zostali:

I miejsce – Artur Duda (Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu, klasa III bB) 
II miejsce – Rafał Antoniak (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie)
III miejsce – Marek Durczok (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie)

Wszyscy finaliści otrzymają dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe na uroczystej akademii 19 czerwca 2019 roku. Zwycięzca konkursu Artur Duda zostanie zwolniony z części praktycznej egzaminu czeladniczego.

red.

Autor:

www.zspszow.slask.pl,

redakcja@naszraciborz.pl


Czytaj więcej…

Z cegłą w ręku wbiegł wprost na radiowóz

Raciborscy mundurowi podczas patrolowania ulicy Opawskiej jak informuje rzecznik KPP Racibórz – zauważyli mężczyznę, który wbiegł na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający radiowóz. Uwagę stróży prawa zwróciła cegła, którą trzymał w ręku. Policjanci …

Źródło: Nasz Racibórz

Pani od wierszyków. W Raciborzu trwa Tydzień Czytania Dzieciom

W Ocicach wiceprezydent Michał Fita, na Ostrogu policjanci i członkinie Klubu Przyjaciół Biblioteki, na Kasprowicza dyrektor szkoły Agata Tańska, na Żorskiej nauczycielka Danuta Skóra, w Markowicach radna Justyna Henek-Wypior, a na Brzeziu rodzice.

Źródło: Nasz Racibórz

Artur Duda przywiózł do Raciborza tytuł Mechanika Roku

4 czerwca odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy i umiejętności motoryzacyjnej "Mechanik Roku", którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie przy współpracy z Cechem Rzemieślników i Innych …

Źródło: Nasz Racibórz

Starosta raciborski przeciwdziała korupcji

Nasz Racibórz – Raciborski Portal Informacyjny i bezpłatny tygodnik drukowany. Wiadomości z Raciborza, aktualności, telewizja regionalna, ogłoszenia, baza firm, kultura, sport, biznes, zdrowie, noworodki i nieruchomości. Zaloguj się | Zarejestruj się.

Źródło: Nasz Racibórz

W ośrodku dla niesłyszących pamiętają o czworonogach

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu wraz ze swoimi kolegami z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kuźni Raciborskiej uczestniczyli w warsztatach stolarskich.

Źródło: Nasz Racibórz

XXII Sport ku Radości na rozpoczęcie Juwenaliów Raciborskich …

Prócz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, dla których organizowany jest doroczny Sport ku Radości nie zabrakło także oficjalnych gości. Otwarcia imprezy dokonała Rektor PWSZ w Raciborzu dr hab. inż. arch. Ewa Stachura. Wśród oficjeli zaproszonych na …

Źródło: Nasz Racibórz

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *