W niedzielę półmaraton, korek już w sobotę

W niedzielę półmaraton, korek już w sobotę

W sobotnie popołudnie kierowcy utknęli w korku na Wisłostradzie. Powodem są przygotowania do 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Biegacze wyruszą na trasę w niedzielę.

Choć start biegu zaplanowany jest na godzinę 10 w niedzielę, przygotowania rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Na Podzamczu wyrosło miasteczko namiotowe, które będzie zapleczem imprezy biegowej.

Organizatorzy ostrzegali, że utrudnienia zaczną się już w sobotę. Od godziny 12 wyłączony z ruchu został prawy pas ulicy Wybrzeże Gdańskie w kierunku Mokotowa, na odcinku od ulicy Wenedów do Grodzkiej.

Gdy zmiany zostały wprowadzone w życie, kierowcy jadący w stronę Mokotowa utknęli w korku między mostami Gdańskim i Śląsko-Dąbrowskim.

To nie koniec zmian w tym miejscu, bo od godziny 21 zachodnia jezdnia Wisłostrady – prowadząca w kierunku Mokotowa – zostanie całkowicie zamknięta na odcinku od ulicy Krasińskiego do Grodzkiej. Ruch będzie przywracany stopniowo. W niedzielę, około 17 otwarte zostaną dwa pasy, a godzinę później także trzeci.

Ze względu na montaż i demontaż startu, od soboty od godziny 21 do niedzieli do godziny 14 zamknięte dla ruchu będą ulice Konwiktorska i Sanguszki na odcinku od ulicy Wybrzeże Gdańskie do Bonifraterskiej.

W niedzielę warszawskie ulice pełne będą biegaczy. Tak jak w poprzednim roku, uczestnicy półmaratonu wystartują z ulicy Konwiktorskiej, a bieg zakończą przy Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Na trasę wyruszą o godzinie 10, a kilka minut wcześniej zmagania rozpoczną zawodnicy poruszający się na wózkach z napędem ręcznym.

Trasa 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego wyniesie ponad 20 kilometrów. Na liście startowej znajduje się kilkanaście tysięcy osób.

Śródmieście i Żoliborz

W niedzielę z ruchu wyłączane będą kolejne śródmiejskie i żoliborskie ulice na trasie biegu: Konwiktorska – Muranowska – Andersa i Mickiewicza – pl. Wilsona -Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Krajewskiego – Jeziorańskiego – Zakroczymska – Szymanowska – Słomińskiego.

Praga Północ

Trasę na Pragę biegacze pokonają mostem Gdańskim, a następnie pobiegną ulicą Starzyńskiego. Dalej będą przemieszczać się ulicami: Namysłowską – Ratuszową – Wybrzeżem Helskim i Wybrzeżem  Szczecińskim – Okrzei – Jagiellońską – Zamoyskiego – Sokolą – Wybrzeżem  Szczecińskim – mostem Świętokrzyskim.

Śródmieście

Z mostu Świętokrzyskiego biegacze udadzą się dalej ulicami: Tamką – Kruczkowskiego – Rozbrat i Górnośląską – Hoene-Wrońskiego – al. Hopfera – Agrykolą – Szwoleżerów – Czerniakowska, Solec i Wioślarską – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim.

W czasie wyłączenia z ruchu ulicy Konwiktorskiej i zachodniej jezdni Wisłostrady (od 21 w sobotę do 17 w niedzielę) autobusy linii 118 i 185 (tylko w kierunku Metra Politechnika i Ursynowa Zachodniego) pojadą objazdem ulicami: Mickiewicza – Andersa – przez plac Bankowy – Senatorską – Nowy Przejazd- al. Solidarności – Nowy Zjazd.

Autobusy linii 178 w obydwu kierunkach będą kursowały ulicami Świętojerską i Anielewicza, natomiast 227 do Dworca Centralnego dojedzie ulicami Międzyparkową i Bonifraterską.

Linia 503 będzie kończyła kursowanie na ul. Muranowskiej.

W niedzielę, w trakcie biegu, na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 105, 107, 108, 114, 116, 118, 125, 127, 135, 141, 146, 147, 157, 159, 162, 166, 169, 170, 171, 178, 185, 187, 202, 205, 212, 227, 409, 500, 503, 509, 518.

Na zmienione trasy będą kierowane także tramwaje linii 6, 15, 18, 20 i 28. Tramwaje specjalnej linii E będą kursowały ulicami Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Słowackiego.

kk/pm


Czytaj więcej…

Jutro 14. PZU Półmaraton Warszawski. Już teraz są utrudnienia w …

Krasińskiego do Grodzkiej, a także ulice ulice Konwiktorska i Sanguszki na odcinku od ulicy Wybrzeże Gdańskie do Bonifraterskiej. Jutrzejszy półmaraton, w którym weźmie udział kilka tysięcy uczestników, wystartuje o godz. 10 z ul. Konwliktorskiej. Meta ma …

Źródło: Onet.pl

14. PZU Półmaraton Warszawski pobiegnie w niedzielę. Utrudnienia …

PZU Półmaraton Warszawski pobiegnie ulicami Warszawy w niedzielę 31 marca. Biegacze wyruszą spod stadionu Polonii i – po pokonaniu trasy, która wiedzie m.in. przez Pragę – skończą bieg przy Parku Fontann na Podzamczu. Dla mieszkańców Warszawy …

Źródło: metrowarszawa.gazeta.pl

W niedzielę półmaraton, korek już w sobotę

Tak jak w poprzednim roku, uczestnicy półmaratonu wystartują z ulicy Konwiktorskiej, a bieg zakończą przy Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Na trasę wyruszą o godzinie 10, a kilka minut wcześniej zmagania rozpoczną zawodnicy poruszający …

Źródło: TVN Warszawa

PZU Półmaraton Warszawski 2019 – na żywo TRANSMISJA

Śledź transmisję z 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego! Przeżywaj z nami dreszczyk emocji, posłuchaj komentarzy ekspertów i kibicuj rodzinie oraz przyjaciołom, którzy stawiają czoła trudnościom dystansu 21,0975 km. Gdzie szukać linków do transmisji?

Źródło: BieganieUskrzydla.pl (komunikaty prasowe) (Blog)

Kilkanaście tysięcy biegaczy wyruszy na trasę półmaratonu

W niedzielę kilkanaście tysięcy zawodników wyruszy na trasę 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Atrakcje dla uczestników oznaczają utrudnienia na kierowców. W niedzielę warszawskie ulice pełne będą biegaczy. Tak jak w poprzednim roku, uczestnicy …

Źródło: TVN24

Biegacze zablokują ulice stolicy

PZU Półmaratonu Warszawskiego wystartują z ul. Konwiktorskiej, a zmagania zakończą przy Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Na trasę wyruszą o godzinie 10.00, a kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach …

Źródło: Zycie Warszawy

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *