W niedzielę 7 kwietnia sklepy będą zamknięte

W niedzielę 7 kwietnia sklepy będą zamknięte

W niedzielę, 7 kwietnia sklepy będą zamknięte. Handlowa niedziela przypadnie za tydzień 14 kwietnia, będzie to niedziela poprzedzająca Wielkanoc.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności. 


Czytaj więcej…

Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę 7 kwietnia

W kwietniu 2019 r. obchodzimy Święta Wielkanocne (Wielkanoc – 21 kwietnia). Niedziele handlowe przypadną więc na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta, najbliższa niedziela (7 kwietnia) jest więc niedzielą niehandlową.

Źródło: Money.pl

Ograniczenia w handlu: w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, sklepy …

Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu …

Źródło: PolskieRadio24.pl

W niedzielę 7 kwietnia obowiązuje zakaz handlu. Na zakupy za …

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń.

Źródło: PulsHR.pl

Stacje benzynowe zarabiają w niedziele

Wpływ zakazu handlu w niedzielę widać wyraźnie, jeśli wziąć pod uwagę miesięczne obroty. W miesiącach, w których wprowadzano zakaz handlu – marcu, kwietniu i maju – obroty w sklepach przy stacjach wzrastały o ponad 20 proc. w porównaniu z …

Źródło: Interia

W niedzielę 7 kwietnia sklepy będą zamknięte

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w …

Źródło: Interia

W najbliższą niedzielę sklepy zamknięte

… i w niedzielę przed Wielkanocą. Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Źródło: DlaHandlu.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *