W Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Cztery dziewczynki i …

W Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Cztery dziewczynki i ...

Cztery dziewczynki i dwóch chłopców przyszło na świat w poniedziałek przed południem na oddziale neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

– To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce. Taka ciąża zdarza się raz na 4,7 miliarda wszystkich ciąż na świecie, to bardzo rzadki przypadek – mówi w rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska w rozmowie z Gazeta.pl. Jak dodaje, lekarze do ostatniej chwili spodziewali się, że na świat przyjdą pięcioraczki – w chwili narodzin czekała ich jednak niespodzianka.

Sześcioraczki przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Lekarze odbierający poród przekazali, że mama sześcioraczków czuje się dobrze, a dzieci przebywają obecnie w inkubatorach. Każde z nich waży około jednego kilograma. W związku z narodzinami sześcioraczków we wtorek w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem lekarzy, którzy asystowali przy porodzie. =

Rodzicom sześcioraczków pogratulował prezydent Andrzej Duda.

„Niesamowita wiadomość! W Krakowie urodziły się dziś 6-raczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Mama i Dzieci (4 dziewczynki i 2 chłopców) czują się dobrze (jak na tę wyjątkową sytuację). Gratulacje i podziękowania dla Rodziców i Personelu Medycznego!” – napisał na Twitterze.


Czytaj więcej…

W Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Cztery dziewczynki i …

We wtorek na konferencji prasowej lekarze podadzą więcej informacji na temat niezwykłych narodzin – według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie, taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

Źródło: TVN24

W Krakowie urodziły się sześcioraczki. To prawdopodobnie …

Urodziły się sześcioraczki, to może być pierwszy taki przypadek w Polsce. Sześcioraczki przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Lekarze odbierający poród przekazali, że mama sześcioraczków czuje się dobrze, a dzieci przebywają obecnie w inkubatorach.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Kraków: w Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat sześcioraczki

Najprawdopodobniej to pierwsze sześcioraczki w Polsce – powiedziała rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska. Na jutrzejszej konferencji prasowej lekarze podadzą więcej informacji na temat niezwykłych narodzin. Według statystyk sześcioraczki rodzą się …

Źródło: Onet.pl

Sześcioraczki po raz pierwszy urodziły się w Polsce! „Byliśmy pewni …

W poniedziałek 20 maja 2019 roku przed południem w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się sześcioraczki. Dzieci – cztery dziewczynki i dwóch chłopców – przyszły na świat przez cesarskie cięcie. W rozmowie z dziennikarzami RMF FM prof.

Źródło: Wprost.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *