W jakim mieście żyje się najlepiej? Jest jedno polskie miasto…

Jarosław Kaczyński i jego życie towarzyskie. Wypady to "czas ...

Największe miasto w Szwajcarii, Zurych, znalazło się ponownie na szczycie rankingu jakości życia. Jak wynika z najnowszego raportu Deutsche Banku, w tym samym zestawieniu w porównaniu z 2018 rokiem Warszawa awansowała o jedno oczko, plasując się na 30. pozycji i wyprzedzając między innymi… Nowy Jork (o jedno oczko).

Zanim jednak zaczniecie otwierać szampana: analitycy Deutsche Banku biorą pod uwagę tylko 56. wybranych centrów polityczno-biznesowych, a Warszawa jest jedynym polskim miastem, które jest uwzględnione w rankingu. W zestawieniu uwzględnione są też stolice azjatyckie, południowoamerykańskie i afrykańskie, które z reguły okupują miejsca poniżej 40. w każdym z tych zestawień.

Jeśli porównamy Warszawę do Nowego Jorku, który jest punktem odniesienia dla całego rankingu, warszawiacy zarabiają 23 proc. tego co nowojorczycy (38. miejsce Warszawy), natomiast ceny mają stosunkowo bardziej do nich podobne (33. miejsce i 66 proc. cen nowojorskich). Jeśli od zarobków odejmiemy koszty wynajmu przy założeniu, że mieszkanie współdzielą dwie pracujące osoby, to stolica Polski zajmuje 37. miejsce w rankingu.


Czytaj więcej…

W jakim mieście żyje się najlepiej? Jest jedno polskie miasto…

Jeśli weźmiemy pod uwagę zarówno jakość życia jak i wysokość zarobków, to najlepiej pod tym względem wypadają Zurych, San Francisco, Boston, Wellington, Sydney, Melbourne i Kopenhaga. Te miasta znalazły się w pierwszej dziesiątce obydwu …

Źródło: fakt.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *