W Gdańsku trwają juwenalia. Relacjonujemy

W Gdańsku trwają juwenalia. Relacjonujemy

W sobotę 11 maja po godz. 16 rozpoczęły się juwenalia, zorganizowane wspólnie przez sześć gdańskich uczelni wyższych. Koncerty odbywają się na terenach postoczniowych, na siedmiu scenach jednocześnie, a udział w każdym z nich jest darmowy.

Masz zamiar wziąć udział w juwenaliach?

tak

32%

nie

68%

Nocny kochanek na scenie.

Na Mid Stage Bovska. Słuchaczy ciągle przybywa.

Swój pełen wulgaryzmów występ rozpoczął Tede. Publiczność wykazała się doskonałą znajomością słów piosenek i chętnie włącza się do wspólnego rapowania. Ci, którym z rapem nie po drodze, poszli eksplorować tereny postoczniowe i sprawdzić, jaka muzyka rozbrzmiewa na tamtejszych scenach.

Na scenie Puff beats i Novika.

Coraz więcej ludzi. Ekipa techniczna przygotowuje scenę dla Tedego.

Na scenie przy 100czni powoli przybywa widzów.

Trwa koncert Lady Pank na głównej scenie przy

. Rozgrzewa do czerwoności nie tylko najmłodsze pokolenie, ale i starszych słuchaczy, którzy niejednokrotnie przy tej właśnie muzyce spędzali swoje własne juwenalia, kilka dekad temu. Pod sceną bawi się już przeszło tysiąc osób i frekwencja systematycznie rośnie.

Bramki wejściowe przeżywają oblężenie. Duża kolejka jest też w punkcie rejestracji dzieci, bo sporo osób przyszło całymi rodzinami i żeby wejść na teren imprezy muszą złożyć pisemne oświadczenie.

Pierwsze od lat juwenalia, zorganizowane wspólnie przez kilka uczelni, odbyły się w ubiegłym roku. Swoje siły połączyły wówczas

Uniwersytet Gdański

,

Politechnika Gdańska

,

Gdański Uniwersytet Medyczny

,

Akademia Muzyczna

,

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu

oraz

Akademia sztuk Pięknych

.

Koncepcja wspólnych juwenaliów i integracji studentów kilku uczelni sprawdziła się, dlatego w tym roku powrócono do niej w tym samym składzie i w jeszcze większej skali. Każda z uczelni przygotowuje swoje wewnętrzne akcje, jednak najbardziej spektakularna jest wspólna, sobotnia impreza finałowa, podczas której na siedmiu scenach zaprezentuje się blisko dwudziestu artystów.

Udział w koncertach jest bezpłatny a organizatorzy, licząc na to, że imprezę odwiedzą nie tylko studenci, zadbali o muzyczną różnorodność – na scenach rozbrzmiewa rock, alternatywa, hip-hop, elektronika, reggae i metal. Koncerty rozpoczęły się w godzinach popołudniowych i potrwają do północy, a pod scenami bawi się łącznie przeszło 10 tys. słuchaczy.

Z myślą o wszystkich festiwalowiczach przygotowano specjalną aplikację mobilną, która pozwala bez trudu połapać się w godzinowym rozkładzie, lokalizacji scen oraz występujących artystach.

zobacz na mapie Gdańskazobacz na mapie Gdańska

15:30 So Drumatic // Enzu // Zeppy Zep

19:40 Rosalie.

21:10 Holak

22:40 Bitamina

zobacz na mapie Gdańska

00:30 Kamp!

02:00 Catz ‚n Dogz

zobacz na mapie Gdańska

17:00 VNM

19:00 Dwa Sławy

21:10 Ten Typ Mes

zobacz na mapie Gdańska

18:30 Simonu

20:00 Tallib 21:30 Borys

23:00 7PO


Czytaj więcej…

W Gdańsku trwają juwenalia. Relacjonujemy

W sobotę 11 maja po godz. 16 rozpoczęły się juwenalia, zorganizowane wspólnie przez sześć gdańskich uczelni wyższych. Koncerty odbywają się na terenach postoczniowych, na siedmiu scenach jednocześnie, a udział w każdym z nich jest darmowy.

Źródło: Trojmiasto.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *