Vital Heynen jak dodatkowy gracz na boisku, kolejne show trenera polskiej kadry

Fakty z 27 maja

Belg nawiązał tym samym do sytuacji, kiedy z uporem maniaka próbował wskazać sędziom, co chce sprawdzić w challenge’u. Wiedział, że ma rację, ale sędziowie chyba nie do końca rozumieli jego intencje. Pokazywał więc i sugerował, co trzeba sprawdzić. Wdarł się nawet w dysputę z arbitrami, a przy okazji przemierzył chyba całe boisko. Kiedy okazało się, że miał rację, publiczność zgotowała mu wspaniałą owację. Wszystko dlatego, że Heynen po prostu wyszarpał ten punkt dla polskiej drużyny, a po wszystkim pokłonił się kibicom. To nie była jedyna taka sytuacja w tym meczu. Kolejna miała miejsce w tie-breaku

– Każdy wie, że jestem dobry w challenge’ach – przyznał skromnie.

Zapytany o to, kto jego zdaniem był MVP tego dramatycznego starcia z USA, odparł bez wahania: – Dla mnie to polska publiczność była MVP tego meczu. Nikt inny.

Zdaniem Heynena to właśnie wspaniały doping w Spodku pozwolił przetrwać Polakom trudny moment w czwartym secie, a także dał dodatkową moc w tie-breaku.

Nie ma się co dziwić, że Belg staje się ulubieńcem polskiej publiczności. Nie tylko dlatego, że walczy jak lew o punkty dla swojej drużyny. Przed meczem z USA sam selekcjoner wybrał się do kibiców, szczególnie tych najmłodszych, bo przecież spotkanie odbywało się w Dzień Dziecka i częstował najmłodszych lizakami.

Belg próbował też w piątek śpiewać polski hymn, a w sobotę zrobił to powtórnie. – Znam tylko ten fragment refrenu „Marsz, marsz Dąbrowski”. Więcej nie rozumiem, ale wiem, kto to był. Przeszedł z Włoch do Polski – mówił Heynen, pytany o to, czy rozumie znaczenie słów.

– Nie wiem, czy zrobiłem postęp w znajomości waszego hymnu. Jeżeli uważacie, że tak, to przyjmuję to – dodał z uśmiechem na twarzy.

Z Katowic – Tomasz Kalemba, Onet Sport


Czytaj więcej…

Vital Heynen jak dodatkowy gracz na boisku, kolejne show trenera polskiej kadry

Nigdy nie otrzymałem takiego aplauzu od publiczności, kiedy otrzymałem żółtą kartkę. Aż do teraz. To był dla mnie moment triumfu. Ta kartka była nie dla mnie jak żółta, a raczej jak złota – śmiał się Vital Heynen, trener siatkarskiej reprezentacji Polski, …

Źródło: Onet.pl

Liga Narodów, Polska – USA 3:2. Vital Heynen znowu zrobił show. Rozdawał lizaki, śpiewał polski hymn

Nie ma meczu polskich siatkarzy bez elementu widowiska pozasportowego, jakie zawsze serwuje widzom selekcjoner Vital Heynen. Ekspresyjny belgijski szkoleniowiec nie inaczej zachowywał się w trakcie spotkania Polska – USA (3:2) w Katowicach.

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Vital Heynen: Każdego dnia musimy się uczyć

Każdego dnia musimy się uczyć – mówił po zwycięstwie z reprezentacją Australii trener biało-czerwonych, Vital Heynen. – Potrzebowaliśmy tej lekcji – przyznał z kolei Mark Lebedew. – Zawsze przyjemnie wygrać choć seta, szczególnie z mistrzami świata …

Źródło: Strefa Siatkówki – Mocny Serwis (komunikaty prasowe)

Siatkówka. Długi, ale spełniony amerykański sen Polaków. Zespół Vitala Heynena wygrał z USA

Brak kończącego zagrania Michała Kubiaka, a także dość słaby pomysł na grę Grzegorza Łomacza skutkowały postępującą stagnacją po polskiej stronie (10:16). Roszady przeprowadzone przez Vitala Heynena niewiele się zdały – zarówno Dawid Konarski, …

Źródło: Sport.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *