Uwaga na burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

Uwaga na burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

Alert dotyczy województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego (oprócz powiatów południowo-wschodnich), czterech powiatów woj. wielkopolskiego (kolskiego, tureckiego, Konina i konińskiego), woj. śląskiego i zachodniej części woj. małopolskiego.

Na tych obszarach wystąpią burze z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 65 km/h. Miejscami może spaść niewielki grad.

W dzień zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wystąpią też przelotne opady deszczu, po południu mogą wystąpić burze z gradem.

Temperatura maksymalna od 14°C, 16°C nad morzem, 17°C, 19°C na Podhalu, w kotlinach sudeckich i na północy kraju, do 20°C, 23°C na pozostałym obszarze.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, w czasie burz w porywach do 75 km/h. 

Sobota powinna być słoneczna. W dzień na zachodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, po południu miejscami duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże.

Przelotne opady deszczu i burze mogą wystąpić na wschodzie kraju. Miejscami można spodziewać się gradu.

Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C nad morzem, na Podhalu oraz w kotlinach sudeckich i od 22°C do 25°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 80 km/h. 

W niedzielą będzie pochmurno. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad.

Temperatura minimalna od 10°C do 12°C na południu oraz nad morzem i od 13°C do 15°C na pozostałym obszarze. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C nad morzem oraz na Podhalu i od 21°C do 24°C na pozostałym obszarze.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h.


Czytaj więcej…

Gwałtowne burze z gradem. Prognoza pogody na weekend

️Po południu, a także wieczorem, według prognoz #IMGW, możliwe #burze z gradem na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie, Śląsku, a także w Wielkopolsce i Małopolsce. #Opady mogą wynieść do 30 mm, a #wiatr …

Źródło: RMF 24

Deszcz, grad, burze. IMGW ponawia ostrzeżenie

Deszcz, grad, burze. IMGW ponawia ostrzeżenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej aktualizuje ostrzeżenie pogodowe. Aż 11 województw znajdzie się w strefie silnych zjawisk atmosferycznych. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy głównie …

Źródło: Wirtualna Polska

Uwaga na burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia

Opady deszczu już od kilku dni mocno dają się we znaki mieszkańcom całej Polski. Taka aura szybko nie odpuści, a kolejne załamanie pogody czeka nas już w najbliższy weekend. Jeszcze w piątek w wielu regionach wystąpią burze z gradem.

Źródło: Wprost.pl

Burze z gradem w woj. śląskim – IMGW ostrzega [17.05.2019 …

Burze z gradem w woj. śląskim – IMGW ostrzega [17.05.2019]. Sprawdź gdzie jest burza [MAPA online]. W piątek w całym kraju pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Pomorzu do 21 st.

Źródło: Kozy NaszeMiasto.pl

Uwaga na burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

Alert obejmuje województwa mazowieckie, lubelskie, łódzkie, śląskie oraz zachodnią część małopolskiego i południowo-wschodnią wielkopolskiego. Na tych obszarach wystąpią burze z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm.

Źródło: tokfm.pl

Pogoda. IMGW ostrzega. Burza, grad i opady deszczu w całej Polsce

Według wstępnych prognoz burze z gradem mogą ponownie pojawić się zwłaszcza w Warszawie, Olsztynie i Białymstoku. W pozostałych regionach synoptycy zapowiadają silne opady deszczu i lokalne burze. W niedzielę podobna pogoda – tego dnia burze …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Burze z gradem w kolejnych województwach

… tureckiego, Konina i konińskiego), woj. śląskiego i zachodniej części woj. małopolskiego. Na tych obszarach IMGW prognozuje burze z opadami deszczu, miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 65 km/h.

Źródło: m.niezalezna.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *