Uwaga na burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia

Uwaga na burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia

Największe opady zapowiadane są na Podlasiu. W czasie burz może tam spaść do 35 mm deszczu, a wiatr osiągnie prędkość do 80 km/h. Najmniej deszczu będzie w południowo-zachodniej Polsce. Burze i intensywne opady wystąpią w całej wschodniej części kraju oraz w centrum.

Ostrzeżenia IMGW dotyczą woj. lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, śląskiego, zachodnich powiatów woj. małopolskiego i trzech powiatów woj. wielkopolskiego: konińskiego, kolskiego i tureckiego. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy drobny grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!

(mba)

Źródło: IAR, IMGW


Czytaj więcej…

IMGW ostrzega przed ulewnymi opadami deszczu. Możliwe burze z …

Burze i intensywne opady wystąpią w całej wschodniej części kraju oraz w centrum. Ostrzeżenia IMGW dotyczą woj. lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, śląskiego, zachodnich powiatów woj. małopolskiego i trzech …

Źródło: Onet.pl

Grzmi, pada, wieje. Sprawdź, gdzie jest burza

SPRAWDŹ OSTRZEŻENIA IMGW. Gdzie jest burza? Jak poinformował po godzinie 17 synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski, burze o słabym i umiarkowanym natężeniu występują w miejscowościach: – Sopot,. – Żukowo,. – Gdynia,. – Tczew,. – Nowy Dwór …

Źródło: TVN Meteo

Pogoda. IMGW ostrzega. Burza, grad i opady deszczu w całej Polsce

Według wstępnych prognoz burze z gradem mogą ponownie pojawić się zwłaszcza w Warszawie, Olsztynie i Białymstoku. W pozostałych regionach synoptycy zapowiadają silne opady deszczu i lokalne burze. W niedzielę podobna pogoda – tego dnia burze …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Uwaga na burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia

Opady deszczu już od kilku dni mocno dają się we znaki mieszkańcom całej Polski. Taka aura szybko nie odpuści, a kolejne załamanie pogody czeka nas już w najbliższy weekend. Jeszcze w piątek w wielu regionach wystąpią burze z gradem.

Źródło: Wprost.pl

Deszcz, grad, burze. IMGW ponawia ostrzeżenie

Deszcz, grad, burze. IMGW ponawia ostrzeżenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej aktualizuje ostrzeżenie pogodowe. Aż 11 województw znajdzie się w strefie silnych zjawisk atmosferycznych. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy głównie …

Źródło: Wirtualna Polska

Burze z gradem w kolejnych województwach

… tureckiego, Konina i konińskiego), woj. śląskiego i zachodniej części woj. małopolskiego. Na tych obszarach IMGW prognozuje burze z opadami deszczu, miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 65 km/h.

Źródło: m.niezalezna.pl

Uwaga na burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

Alert obejmuje województwa mazowieckie, lubelskie, łódzkie, śląskie oraz zachodnią część małopolskiego i południowo-wschodnią wielkopolskiego. Na tych obszarach wystąpią burze z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm.

Źródło: tokfm.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *