Upały i burze z gradem. Ostrzeżenia IMGW dla pięciu województw

Eurowybory 2019. W Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej oraz w ...

Jak informuje IMGW, pogodę w Europie będą kształtować głównie ośrodki niżowe znad Wysp Owczych, Bałkanów oraz Hiszpanii. Centrum słabego wyżu znajdzie się na pograniczu Rosji, Białorusi i krajów nadbałtyckich. Polska w większości będzie pod wpływem tego wyżu, ale na zachodzie kraju zaznaczy się zatoka niżowa z postępującym frontem chłodnym i linią zbieżności. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa.

 

[WIDEO] Bezpieczny odpoczynek nad wodą. Zobacz, na co zwrócić największą uwagę: 

 

 

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w rejonach podgórskich i w górach oraz na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny zachmurzenie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. na wschodzie, około 26 st., do 31 st. na krańcach zachodnich, chłodniej na Podhalu i Helu: około 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

 

 

Z informacji zebranych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) w Gdańsku wynika, że w niedzielę rano w Tczewie poziom wód Wisły wynosił 805 cm (przy stanie ostrzegawczym 700 cm i alarmowym – 820 cm). Z kolei w Przegalinie woda w tej rzece osiągnęła poziom 719 cm (przy stanie ostrzegawczym 650 cm i alarmowym – 700 cm), a w Świbnie znajdującym się najbliżej ujścia rzeki do Zatoki Gdańskiej – poziom 634 cm (przy stanie ostrzegawczym 600 cm i alarmowym – 680 cm).

 

Dyżurny WCZK Mirosław Haponiuk poinformował, że – mimo wysokiego stanu wody w Wiśle, na jej pobrzeżach nie zanotowano żadnych podtopień czy innych niepokojących zdarzeń. – Woda spokojnie spływa do Zatoki Gdańskiej – powiedział Haponiuk.

 

Dodał, że według aktualnych prognoz, do 4 czerwca wezbrana woda powinna ujść do Zatoki Gdańskiej na tyle, że na całym pomorskim odcinku Wisły woda osiągnie poziom poniżej stanów ostrzegawczych.

 

Duże wezbranie wód w Wiśle to efekt intensywnych opadów deszczu, które miały miejsce na południu Polski w drugiej połowie maja. Fala wezbraniowa sukcesywnie przemieszcza się korytem rzeki.


Czytaj więcej…

Burze z gradem wracają do Polski. IMGW wydało ostrzeżenia

Niebezpieczna pogoda powraca do Polski. IMGW wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku regionów. Synoptycy prognozują upał i burze z gradem. Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Źródło: Radio ZET

Upał, ale też burze z gradem. Ostrzeżenia IMGW

Jak podaje komunikat, miejscami występują i są prognozowane burze z opadami deszczu do 25 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 60 kilometrów na godzinę. Lokalnie spadnie grad. Alerty obowiązują w województwach: – wielkopolskim – w …

Źródło: TVN Meteo

Przed nami gorący tydzień. Nie obejdzie się bez burz i intensywnych …

Jednak już we wtorek trzeba zabrać ze sobą parasole, bo synoptycy zapowiadają burze i deszcz. Załamanie pogody zwłaszcza w województwach zachodniopomorskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. Na początku tygodnia najcieplej …

Źródło: naTemat

IMGW ostrzega: w Wielkopolsce mogą występować burze z gradem

Ostrzeżenie dotyczące powiatu kolskiego, tureckiego i kaliskiego obowiązuje dziś do godziny 20:00. Miejscami występują i nadal są prognozowane burze z opadami deszczu do 25 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie grad. – czytamy w …

Źródło: epoznan.pl

Upały i burze z gradem. Ostrzeżenia IMGW dla pięciu województw

W Lubuskiem temperatura w ciągu dnia może sięgnąć nawet 31 stopni Celsjusza. Jednak bezchmurne niebo nie zagości nad całą Polską. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla pięciu województw. W woj. mazowieckim …

Źródło: polsatnews.pl

UWAGA! Przed nami piekielne upały i potężne burze z gradem …

Na tych obszarach miejscami występują i nadal są prognozowane burze z opadami deszczu do 25 mm. Porywy wiatru mogą osiągnąć 60 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałem obowiązuje w woj. lubuskim.

Źródło: Telewizja Republika

Grzmi od Lubelszczyzny po Śląsk. Sprawdź, gdzie jest burza

Burze występują w województwach: – lubelskim w rejonie Radzynia Podlaskiego i Parczewa. Burze kierują się na Włodawę;. – świętokrzyskim w rejonie Radoszyc. Zjawiska kierują się na Kielce;. – łódzkim w rejonie Przedborza. Burze idą na Włoszczową.

Źródło: TVN Meteo

Uwaga burze! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał …

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj do godz. 20 i obejmuje powiaty: brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, Łódź, pabianicki, poddębicki, rawski, …

Źródło: Poddębice NaszeMiasto.pl

IMGW ostrzega. Pas burz z gradem przechodzi przez Polskę

Jak dodaje serwis Sieć Obserwatorów Burz aktualnie w tych regionach cały czas powstają nowe burze. Przemieszczają się one dość wolno, przez co opady mogą się kumulować i prowadzić do lokalnych zalań. Porywy wiatru mogą sięgać 60 km/h.

Źródło: Wirtualna Polska

Instytut meteorologii: upał w Lubuskiem, burze z gradem w Polsce …

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę (2 czerwca) ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw Polski wschodniej i centralnej oraz ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałem dla województwa lubuskiego …

Źródło: PortalSamorzadowy.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *