"Ujawnić kasę Kościoła". Nowy problem kleru

Wiceprzewodniczący ZNP Krzysztof Baszczyński zapewnia, że strajk nauczycieli nie ma na celu jedynie podwyższenia wynagrodzeń pracowników szkół, ale również poprawę jakości polskiej oświaty. Związkowiec podkreśla, że termin zakończenia protestu zależy od rządu.GłosujGłosuj


Podziel się

Opinie– Może to dziwnie zabrzmi, ale my występujemy w interesie uczniów. To nasza wspólna sprawa. Jestem przekonany, że większość rodziców nas rozumie. To nie jest tylko strajk „o pieniądze”. Protestujemy przeciwko całej „deformie” oświaty. Liczymy na poprawę jakości kształcenia – powiedział na antenie TVN24.

Wiceszef ZNP nie potrafi przewidzieć, kiedy nauczyciele skończą strajk. – Wszystko zależy od moich kolegów i koleżanek w szkołach. To strajk pracowników oświaty, nie tylko nauczycieli. Dziś strajkowało ponad 14 tys. szkół w całej Polsce – tłumaczył.

Baszczyński twierdzi, że rozmowy z rządem utknęły w martwym punkcie. Stanowisko strony rządowej pozostaje niezmienne od 25 marca, kiedy odbyły się negocjacje w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Podczas gdy związkowcy domagali się podwyżki w wysokości co najmniej 1000 zł, ministerstwo edukacji zaproponowało im 500 zł.

Zobacz także: Protest nauczycieli w Sopocie. Relacja reporterki WP

W sprawie strajku nauczycieli zabrał głos również senator Marek Borowski. Jego zdaniem, rząd zlekceważył pracowników oświaty i wolał przeznaczyć pieniądze z budżetu na projekty socjalne. – Rząd jak mantrę powtarza, że odpowiedzialne jest ZNP i Broniarz. Sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. Sami politycy PiS przyznają, że nauczyciele zarabiają za mało. Jak to jest, że nie ma pieniędzy, skoro przekazano 40 miliardów złotych na rozmaite projekty socjalne? Kompletnie zlekceważono tę grupę. Uważano, że strajk to blef. PiS kierował pieniądze wyłącznie do grup, u których miał najwyższe notowania – ocenił.

Podobnego zdania był Paweł Kowal, niegdyś poseł Polski Razem. – PiS uznało, że nauczyciele nie znajdują się w grupie ich elektoratu, dlatego przeznaczyło pieniądze na innych. Rząd ma rachubę, że będzie w stanie podzielić wyborców, ale strajk okazał się dla PiS trochę za duży. Niebawem do nauczycieli dołączą lekarze i ratownicy medyczni. Tylko w okresie kampanii wyborczej mogą coś dla siebie ugrać – stwierdził.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl


Czytaj więcej…

Wiceszef ZNP: strajkujemy w interesie uczniów. To nasza wspólna …

Wiceprzewodniczący ZNP Krzysztof Baszczyński zapewnia, że strajk nauczycieli nie ma na celu jedynie podwyższenia wynagrodzeń pracowników szkół, ale również poprawę jakości polskiej oświaty. Związkowiec podkreśla, że termin zakończenia protestu …

Źródło: Wirtualna Polska

Strajk nauczycieli 2019. Żołnierz zabrał głos. Fala komentarzy …

7 miesięcy w Afganistanie, ponad 130 patroli lądowych i powietrznych, a i tak nie zarabiam tyle, co pan Broniarz – skomentował na Twitterze strajk nauczycieli 2019 żołnierz Wojska Polskiego. "Pochylam głowę przed takimi ludźmi jak pan" – piszą internauci.

Źródło: Wirtualna Polska

"Ujawnić kasę Kościoła". Nowy problem kleru

Jawność przychodów kościołów oraz likwidację ich przywilejów finansowych zakłada obywatelski projekt ustawy przygotowanej przez "Świeckie Państwo". Ruszyła zbiórka 100 tys. wymaganych podpisów. 41. 1. Podziel się. 985. Uczestnicy inicjatywy …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *