Tylko "Solidarność" podpisała porozumienie z rządem. Proksa: To …

Tylko "Solidarność" podpisała porozumienie z rządem. Proksa: To ...

W czasie niedzielnych rozmów na postulaty rządu nie zgodziły się Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych. „Od 8 kwietnia zaczynamy strajk” – ogłosił prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Proksa powiedział, że rozmowy były bardzo trudne i długie. W wyniku tych rozmów sekcja w piątek dała sygnał, że jest zadowolona z konsensusu, który osiągnęliśmy z rządem i dała mi upoważnienie do podpisania porozumienia – dodał. Zaznaczył, ze porozumienie to będzie częścią porozumienia całościowego rządu z Solidarnością. Tłumaczył, że ma upoważnienie sztabu całego związku do podpisania tego porozumienia.

W najbliższym czasie Rada Krajowa podejmie decyzję, co do protestu członków „Solidarności” – w planach była ono zapowiedziana na 15 kwietnia.

Proksa zaznaczył, że rozmowy o zmianie pensum nauczycieli, która to propozycja rządu wzbudziła „zainteresowanie, ale i też zbulwersowała środowisko”, była niespodzianką dla „S”. Proksa powiedział, że w tych sprawach można porozmawiać wówczas, gdy zakończy się reformowanie edukacji i będziemy dokładnie znać wypracowane standardy. Wtedy rzeczywiście można nad tą propozycją rzeczowo i racjonalnie porozmawiać – zaznaczył.


Czytaj więcej…

Ryszard Proksa: Osiągnęliśmy wszystkie punkty, które zgłosiliśmy …

Osiągnęliśmy wszystkie punkty, które zgłosiliśmy do negocjacji – powiedział w niedzielę po rozmowach z rządem szef sekcji krajowej oświaty i wychowania NSZZ „Solidarność” Ryszard Proksa. Zapowiedział, że związek odwoła pogotowie strajkowe.

Źródło: RadioMaryja.pl (komunikaty prasowe)

Tylko "Solidarność" podpisała porozumienie z rządem. Proksa: To …

Można powiedzieć, że wszystkie cztery postulaty, które zgłosiliśmy do negocjacji, zostały przyjęte, stąd jesteśmy w miarę zadowoleni" – powiedział szef sekcji krajowej oświaty i wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa. Zapowiedział, że związek …

Źródło: rmf24.pl

Kontrowersyjna decyzja Ryszarda Proksy wywołała burzę

Można powiedzieć, że wszystkie cztery postulaty, które zgłosiliśmy do negocjacji, zostały przyjęte, stąd jesteśmy w miarę zadowoleni – powiedział Ryszard Proksa. Problem w tym, że entuzjazmu przewodniczącego nie podzielają regionalni przedstawiciele …

Źródło: Interia

Kontrowersyjna decyzja "Solidarności" wywołała burzę w internecie

Nie cichną komentarze po tym, jak Ryszard Proksa, szef oświatowej "Solidarności", podpisał z rządem porozumienie w sprawie podwyżek dla nauczycieli. "Niesolidarna Solidarność", "przybudówka PiS" – takie komentarze padają pod adresem związku.

Źródło: Wirtualna Polska

Fala komentarzy po fiasku rozmów rządu z ZNP i FZZ

Rządowi nie udało się osiągnąć porozumienia ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych w sprawie podwyżki dla nauczycieli. Beata Szydło umowę podpisała jedynie z Ryszardem Proksą z NSZZ "Solidarność".

Źródło: Onet.pl

„Solidarność” nie dołączy do strajku. Osiągnęła wszystkie punkty …

Proksa zaznaczył, że rozmowy o zmianie pensum nauczycieli, która to propozycja rządu wzbudziła "zainteresowanie, ale i też zbulwersowała środowisko", była niespodzianką dla "S". Proksa powiedział, że w tych sprawach można porozmawiać wówczas, …

Źródło: Niezalezna.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *