"Tylko nie mów nikomu" – nowy zwiastun filmu o pedofilii w polskim …

"Jesteśmy wyborcami PiS, ale ręce opadają". Pawłowicz zgaszona ...

Ten film z pewnością nie jest dla osób poniżej 18 roku życia i tacy Czytelnicy nie powinni też czytać tego tekstu. Tomasz Sekielski w swoim filmie ujawnia bowiem rzeczy bulwersujące i brutalne. Pokazuje przemoc wobec dzieci, taką jaką ona jest: obrzydliwą, złą, bolesną. Autor filmu „Tylko nie mów nikomu” nie skrywa niczego, nie stara się pudrować i łagodzić szokujących treści.

Ten film daje głos ofiarom, które skrzywdzili pedofile należący do Kościoła. Relacje dorosłych dziś ludzi są brutalnie szczere, wywołują współczucie, ale i gniew. Często widz ma ochotę, by wyłączyć film i odciąć się od zła, które wylewa się z ekranu podczas projekcji.

Prezydencki kapelan

Jednym z bohaterów „Nie mów nikomu” jest mężczyzna, który jako chłopiec został skrzywdzony przez Franciszka, kapelana prezydenta Lecha Wałęsy. Ten duchowny to jedna z legend „Solidarności”. Na ekranie widzimy konfrontację ofiary ze sprawcą i przyznanie się do winy, przez księdza Franciszka.

Jednak jest to przyznanie zostawiające w widzu okropne wrażenie. Ksiądz nie żałuje bowiem za to co zrobił 12-letniemu chłopcu. Nie padają szczere przeprosiny, nie widać skruchy, świadomości grzechu. Ksiądz Franciszek mówi swojej ofierze, że „miała na to apetyt” i robiła to „trochę z uśmiechem”. Przekonany o tym, że nie zrobił nic złego kapelan Franciszek mówi też, że da ofierze „trochę pieniędzy”…

Milczenie hierarchów

Szokujący dla widza, który obejrzy film Sekielskiego może być też fakt, że rozmów o księżach-krzywdzicielach odmówili hierarchowie Kościoła. Rozmawiać z Sekielskim o krzywdzie ofiar nie chciał choćby abp Sławoj Leszek Głódź. Ten sam hierarcha wziął jednak udział w pogrzebie księdza Franciszka, który zmarł podczas produkcji „Tylko nie mów nikomu”. Sekielski dowiaduje się o tym, gdy wraca do księdza z kamerą, by przeprowadzić kolejną rozmowę.

Ten film nie jest jednak wyłącznie zapisem starych, historycznych krzywd. Z dokumentu Sekielskiego dowiadujemy się m.in. o księdzu, który został skazany za pedofilię, dostał karę więzienia i dożywotni zakaz pracy z dziećmi. A jak gdyby nigdy nic jeszcze w 2018 roku prowadził rekolekcje dla dzieci.

Nad swoim filmem Tomasz Sekielski pracował od lat, od kiedy zaczął widywać się z ofiarami księży-pedofilów i wysłuchiwać ich trudnych świadectw. Tego, w jaki sposób trauma z dzieciństwa zniszczyła ich dorosłe już przecież życie.

Premiera już w sobotę

Jedna z ofiar opowiada historię, którą po projekcji trudno wyrzucić z pamięci. Mówi, że jej oprawca uwielbiał mleko i pił je w dużych ilościach. Jako dziecko czuła wciąż od niego posmak mleka i dziś – jako dorosła kobieta – ma nieprzemijające mdłości, gdy tylko poczuje zapach tego napoju.

Film zostanie wyemitowany bezpłatnie w sobotę 11 maja o godz. 14:30 w serwisie YouTube na kanale youtube.com/sekielski. Tam też będzie go można oglądać w kolejnych dniach.

Film „Tylko nie mów nikomu” został sfinansowany przez zwykłych Polaków, dzięki publicznej zbiórce. 2,5 tysiąca osób wpłaciło na jego produkcję łącznie ok. 450 tysięcy złotych.

Kolejne ofiary prałata? „Jeden z mężczyzn bardzo płakał”

Historyk nie ma wątpliwości: ks. Jankowski był pedofilem, mamy dowody


Czytaj więcej…

"Tylko nie mów nikomu”. Widziałem film Sekielskiego

I to się dzieje tu i teraz – historie przywoływane przez Sekielskiego nie są wzięte z dalekiej przeszłości. Dlatego „Tylko nie mów nikomu” to także opowieść o tym, że w Kościele nadal coś nie działa, mimo licznych zapewnień ze strony hierarchów.

Źródło: Onet.pl

"Tylko nie mów nikomu" – nowy zwiastun filmu o pedofilii w polskim …

Sekielski liczy na to, że "Tylko nie mów nikomu" odbije się większym echem niż "Kler". W końcu widzowie zetkną się z prawdziwymi dramatami ofiar skrzętnie ukrywanej pedofilii w polskim Kościele Katolickim. Jednocześnie jest przygotowany na atak osób …

Źródło: Antyradio.pl

Nowy zwiastun filmu Sekielskiego przeraża. Jest mocniejszy niż …

Tomasz Sekielski opublikował w sieci nowy zwiastun swojego filmu "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele. Nagranie jest jeszcze bardziej szokujące niż wcześniejsze zapowiedzi produkcji. Premiera filmu już w sobotę 11 maja.

Źródło: naTemat

Sekielscy ujawniają nowe przypadki pedofilii w Kościele …

Tylko nie mów nikomu” to tytuł dokumentu, ale również najczęściej powtarzana w nim fraza. Każda z ofiar, do której dotarli dziennikarze, w pewnym momencie mówi, że krzywdzący ich ksiądz zakazywał mówić nawet na spowiedzi o tym, co ich spotkało.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Wstrząsający film Sekielskiego. Prezydencki kapelan przyznał się …

Rozmawiać z Sekielskim o krzywdzie ofiar nie chciał choćby abp Sławoj Leszek Głódź. Ten sam hierarcha wziął jednak udział w pogrzebie księdza Franciszka, który zmarł podczas produkcji "Tylko nie mów nikomu". Sekielski dowiaduje się o tym, gdy wraca …

Źródło: fakt.pl

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Jesteśmy na …

Premiera filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego odbędzie się w sobotę. Ale dziennikarze WP zobaczą dokument o przypadkach pedofilii w Kościele katolickim na specjalnym pokazie już dziś. Będziemy relacjonować dla was to wydarzenie na …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *