TVP przedmiotem walki o wpływy. Jarosław Kaczyński wygrywa z …

TVP przedmiotem walki o wpływy. Jarosław Kaczyński wygrywa z ...

W trzyosobowym zarządzie zasiadali wtedy prezes Jacek Kurski (protegowany szefa PiS) oraz Marzena Paczuska, była szefowa „Wiadomości”, i Piotr Pałka, były doradca Dudy ds. wizerunku, a wcześniej dyrektor w TVP.

Paczuska i Pałka weszli do władz telewizji publicznej 14 marca na kategoryczne żądanie prezydenta. Duda nie jest bowiem zadowolony z tego, jak TVP go pokazuje, a niektóre z jego inicjatyw wręcz ignoruje.

Kaczyński uległ i polecił Radzie Mediów Narodowych – na pięciu członków PiS ma w niej troje – powołanie nowego zarządu TVP. Posłowie rządzącej partii przekonują, że gdyby do tego nie doszło, telewizji groziłoby bankructwo.

Duda miał właśnie na biurku do podpisania ustawę, która pozwala zasilić spółkę lwią częścią kwoty 1,2 mld zł, którą parlamentarzyści PiS przyznali mediom publicznym jako rekompensatę za ulgi abonamentowe (przed rokiem było to 980 mln zł). I 18 marca prezydent podpis złożył.


Czytaj więcej…

Bitwa Kaczyńskiego z Dudą o wpływy w TVP. I los Jacka Kurskiego

Andrzej Duda właśnie przegrywa walkę o kształt informacji i publicystyki telewizji publicznej, choć jeszcze w czwartek sytuacja w zarządzie TVP dawała prezydentowi przewagę nad wpływami Jarosława Kaczyńskiego. W trzyosobowym zarządzie zasiadali …

Źródło: Gazeta Wyborcza

TVP przedmiotem walki o wpływy. Jarosław Kaczyński wygrywa z …

Później z kolei rada nadzorcza TVPzawiesiła Pałkę w prawach członka zarządu. Powód? Sądzi się on z telewizją o niesłuszne – jego zdaniem – zwolnienie dyscyplinarne latem ubiegłego roku. Pałka dopuścił wówczas, by w opolskich debiutach pojawił się …

Źródło: Money.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *