Tusk o szczycie UE: kanclerz Austrii był mniej zadowolony, kiedy …

Tusk o szczycie UE: kanclerz Austrii był mniej zadowolony, kiedy ...

W czwartek piłkarska reprezentacja Polski zmierzyła się w Wiedniu z reprezentacją Austrii w pierwszym meczu eliminacyjnym do Euro 2020.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Polski, bramkę w 69. minucie strzelił Krzysztof Piątek.

W czasie gdy piłkarze biegali po boisku, w Brukseli trwał szczyt Unii Europejskiej poświęcony brexitowi. Po jego zakończeniu szef Rady Europejskiej Donald Tusk rozmawiał z polskimi dziennikarzami.

Podkreślał, że zgromadzeni w stolicy Belgii liderzy państw członkowskich UE, „współpracowali bardzo solidarnie, wszyscy bez wyjątku”.

– Może kanclerz Austrii [Sebastian Kurz – przyp. red.] był mniej zadowolony, jak mu pokazałem jaki jest wynik meczu Austria-Polska. Ale to był jedyny moment, kiedy poczułem, że ta solidarność nie jest taka powszechna – zażartował Tusk.

Zgodnie z ustaleniami czwartkowego szczytu, możliwe są dwa scenariusze wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ O USTALENIACH W SPRAWIE PRZEDŁUŻENIA BREXITU >>>

W pierwszym, jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, Zjednoczone Królestwo wyjdzie ze Wspólnoty do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje, to brexit nastąpi 12 kwietnia. Zanim do tego dojdzie władze w Londynie mogą złożyć nowy wniosek o długoterminowe przedłużenie procesu wyjścia z Unii, zobowiązując się do udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.


Czytaj więcej…

Tusk o szczycie UE: kanclerz Austrii był mniej zadowolony, kiedy …

Jak powiedział, stało się tak, kiedy pokazał kanclerzowi Austrii Sebastianowi Kurzowi wynik czwartkowego meczu piłkarskiego PolskaAustria. W czwartek piłkarska reprezentacja Polski zmierzyła się w Wiedniu z reprezentacją Austrii w pierwszym meczu …

Źródło: TVN24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *