Triumf prawicy. Marine Le Pen i Matteo Salvini zwyciężają w swoich …

Triumf prawicy. Marine Le Pen i Matteo Salvini zwyciężają w swoich ...
Marine Le Pen i wicepremier Włoch Matteo Salvini. Źródło: fomiche.net
Marine Le Pen i wicepremier Włoch Matteo Salvini. Źródło: fomiche.net

Z blisko 35% głosów Liga Salviniego odniosła ogromne zwycięstwo We Włoszech. Jej lider – wicepremier Salvini entuzjastycznie zareagował na zwycięstwo Le Pen we Francji i partii Farage’a w Wielkiej Brytanii.

– Nie tylko Liga jest pierwszą partią we Włoszech, ale też partia Matine Le Pen jest pierwsza we Francji, a Farage’a w Zjednoczonym Królestwie – powiedział mediom komentując wyniki w swoim kraju i w Europie. – To znak, że Europa się zmienia. Rodzi się nowa Europa.

Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen pokonało partię Macrona ponad 200 tysiącami głosów uzyskując poparcie 23,5% Francuzów. Prezydenckie Republiko Naprzód! (LREM) uzyskało 1 punkt procentowy mniej.

W Wielkiej Brytanii nadal nie podano końcowych wyników, ale wiadomo, że miażdżące zwycięstwo odniosła założona ledwie 6 tygodni temu Partia Brexit. Drugie miejsce zajęli zwolennicy pozostania w Unii – Liberalni Demokraci.

Niemal zmiecione zostały rządzące na zmianę od niemal stu lat Partia Konserwatywna i Partia Pracy. Brexit będzie miała co najmniej 29 deputowanych, Konserwatyści po utracie 15 miejsc zaledwie 4, a Partia Pracy – 10, zamiast 20 jak po wyborach 2014 roku.

Powiedzieliśmy: głosujcie na nas jeśli chcecie Brexitu – komentowała Anne Widdecombe była poseł Konserwatystów, która teraz została posłem w Parlamencie Europejskim z ramienia Partii Brexit.

– Kolejny raz wysłaliśmy wyraźny sygnał do Westminster (siedziba Parlamentu Brytyjskiego) , że jeśli nie rozwiążą sprawy wyjścia (z Unii) to w najbliższych wyborach krajowych obydwie partie (Laburzystów i Konserwatystów) czeka rzeź.

Farage domaga się teraz, by Partia Brexit została włączona w proces negocjacji z Unią Europejską. Całkowita niemożność uzyskania zgody Brytyjczyków na pakt rozwodowy stała się przyczyną niemal całkowitego upadku Konserwatystów i ostatecznej klęski premier May, która 7 czerwca opuszcza stanowisko.

We Francji zaś Marine Le Pen domaga się rozwiązania Zgromadzenia Narodowego – niższej izby francuskiego parlamentu i przeprowadzenia do niej przyspieszonych wyborów.


Czytaj więcej…

Porażka Macrona. Zwycięstwo i rewanż Marine Le Pen. „Stare partie …

Wynik wyborów europejskich we Francji to „symboliczny rewanż” Marine Le Pen, która dwa lata temu przegrała w II turze wyborów prezydenckich z Emmanuelem Macronem – oceniają francuscy komentatorzy. W niedzielnych wyborach do PE lista …

Źródło: Najwyższy Czas!

Triumf prawicy. Marine Le Pen i Matteo Salvini zwyciężają w swoich …

W wyborach europejskich nie tylko w Polsce zatriumfowała narodowa prawica. Wygrały także partie Marine Le Pen i Matteo Salviniego. We Włoszech 34,3 procent głosów otrzymała Liga Matteo Salviniego. We Francji lista Zgromadzenia Narodowego (RN) …

Źródło: TVN24

„Rodzi się nowa Europa.” Salvini komentuje wielkie zwycięstwa …

Z blisko 35% głosów Liga Salviniego odniosła ogromne zwycięstwo We Włoszech. Jej lider – wicepremier Salvini entuzjastycznie zareagował na zwycięstwo Le Pen we Francji i partii Farage'a w Wielkiej Brytanii. – Nie tylko Liga jest pierwszą partią we …

Źródło: Najwyższy Czas!

Czy wynik partii Macrona to sukces, czy porażka? Francuska skrajna …

Emmanuel Macron i jego partia Republika w Marszu (LREM) rozgromili rywali w wyborach prezydenckich i parlamentarnych, ze skrajną prawicą pod wodzą Marine Le Pen na czele. Ta ostatnia już wtedy była jedyną siłą zdolną do zagrożenia Macronowi.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Matteo Salvini wygrał w kraju, ale przegrał w Europie

Marine Le Pen, Prawdziwi Finowie i austriacka Partia Wolności, szli do wyborów z postulatem stworzenia trzeciej siły w Brukseli. Trzon tego ruchu mieli tworzyć właśnie europosłowie Ligi, prawdopodobnie najliczniejsi wśród zwolenników „Europy nowych …

Źródło: Polityka.pl

[TYLKO U NAS] D. Sobków o wynikach wyborów do PE …

Niewątpliwie jest kolejny krok do przodu tzw. ugrupowań eurosceptycznych. Na przykład we Francji ugrupowanie pani Marine Le Pen, które jest momentami określane jako skrajnie prawicowe, wygrało z partią, listą popieraną przez prezydenta Macrona …

Źródło: RadioMaryja.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *