Trener Żuraw ma szansę zostać w Lechu na stałe. Prezesi deklarują …

Trener Żuraw ma szansę zostać w Lechu na stałe. Prezesi deklarują ...

To efekt słabych wyników osiąganych przez zespół w rundzie wiosennej. Były selekcjoner ewidentnie nie radził sobie w codziennej pracy ligowej, co zmusiło władze klubu do radykalnych posunięć.

Prezes Karol Klimczak tłumaczył na oficjalnej stronie Kolejorza, że to właśnie słaba postawa w tegorocznych spotkaniach była powodem rozstania z trenerem. – Tabela nie kłamie, bo właśnie wypadliśmy z czołowej ósemki. Lech wygrał tylko dwa spotkania z siedmiu i jest obecnie jedną z najsłabszych drużyn w lidze, jeśli chodzi o osiągnięte wyniki po przerwie zimowej. Nie było też widać progresu w samej grze – ani drużyny, ani poszczególnych zawodników. Liczyliśmy, że może nastąpi jakaś poprawa po przerwie reprezentacyjnej, w czasie której zespół wyjechał na zgrupowanie do Opalenicy. Niestety, w Kielcach nasza gra wyglądała podobnie jak we wcześniejszych meczach – komentował szef Lecha, cytowany przez lechpoznan.pl.

W tej sytuacji wybór padł na Dariusza Żurawia. Władze klubu dobrze znają pracującego na co dzień z rezerwami trenera, a jesienią, przed zatrudnieniem Nawałki, poprowadził on pierwszy zespół w dwóch meczach i zdobył 4 punkty.
 

Przed Żurawiem 10 spotkań w roli szkoleniowca Kolejorza. Po nich nastąpi weryfikacja i choć dzisiaj nic nie jest przesądzone, to trener ma szansę zapewnić sobie stałe zatrudnienie w ekstraklasie. – Trener zdaje sobie sprawę, że na koniec sezonu usiądziemy i razem ocenimy te dziesięć spotkań, które przed nami. Wówczas podejmiemy decyzję co do obsady stanowiska pierwszego trenera w nowym sezonie. Szkoleniowiec Żuraw wie, że może być pierwszym trenerem Lecha Poznań od lipca, ale nie ma takiej gwarancji na dziś – wyjaśnił Karol Klimczak.
 

Wkrótce wielu zawodnikom Lecha kończą się kontrakty, a media rozpisują się o czekającej drużynę rewolucji kadrowej. Władze klubu nie ukrywają, że planują gruntowne zmiany. – Bez dwóch zdań Lecha latem czeka duża przebudowa, która będzie się również wiązać z odmłodzeniem drużyny. Na wypożyczeniu w I lidze mamy wychowanków, na których bardzo liczymy w kontekście najbliższej przyszłości – przyznał na łamach oficjalnej strony klubu prezes Klimczak. Zaznaczył jednak, że obecnie rolą trenera i zawodników jest skupienie się na każdym kolejnym spotkaniu. Dotyczy to również piłkarzy, którzy latem opuszczą Kolejorza.


Czytaj więcej…

Trener Żuraw ma szansę zostać w Lechu na stałe. Prezesi deklarują …

W tej sytuacji wybór padł na Dariusza Żurawia. Władze klubu dobrze znają pracującego na co dzień z rezerwami trenera, a jesienią, przed zatrudnieniem Nawałki, poprowadził on pierwszy zespół w dwóch meczach i zdobył 4 punkty. Przed Żurawiem 10 …

Źródło: epoznan.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *