Trener Dinama: Szymański pasuje do naszego klubu

Aston Villa awansowała do Premier League

Z informacji "Financial Times" wynika, że odpowiednie porozumienie – oparte na wielomiesięcznych negocjacjach między Warszawą a Waszyngtonem – może być podpisane 12 czerwca, kiedy prezydent Andrzej Duda spotka się w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem.

Źródła dziennika zaznaczyły jednak, że wciąż trwają dyskusje dotyczące przyjętego modelu finansowania, co może opóźnić ogłoszenie porozumienia do września. W ramach ustaleń między obiema stronami do Polski mieliby zostać skierowani m.in. członkowie służb specjalnych, a obie strony planują również stworzenie wspólnego wojskowego centrum treningowego.

Gazeta przypomniała, że polskie władze zabiegają od roku o stworzenie stałej bazy amerykańskich wojsk, czemu nadano nazwę "Fort Trump", oferując nawet dwa miliardy dolarów na ten cel.

Jak podkreślono, ustalane obecnie wzmocnienie obecności wojsk nie realizuje tej ambicji, bo żołnierze będą stacjonowali w wielu bazach na terenie kraju, ale urzędnicy zaangażowani w dyskusje zaznaczali, że to deklaracja "trwałej" obecności Stanów Zjednoczonych w Polsce.

"Financial Times" oceniło, że porozumienie w tej sprawie wzmocniłoby pozycję rządzącego Prawa i Sprawiedliwości, "które często ścierało się w ciągu ostatnich trzech lat z Brukselą i przyjęło bliższe więzi z USA za jeden ze swoich strategicznych priorytetów".

Jednocześnie dodano, że taka decyzja wpisałaby się też w politykę Trumpa, "który jasno mówił, że oczekuje od innych krajów NATO odgrywania większej roli w dzieleniu się kosztami związanymi z utrzymaniem zdolności Sojuszu, często krytykując takie kraje jak Niemcy za to, że robią zbyt mało".

Polska jest jednym z pięciu państw, które spełniają cele wydatkowe na obronność na poziomie 2 proc. PKB.

Według informacji gazety, Duda z Trumpem będą rozmawiać także o innych kwestiach dotyczących polityki obronności i bezpieczeństwa, w tym o polskim pytaniu dotyczącym zakupu myśliwców F-35A, a także o współpracy energetycznej, m.in. za sprawą rozwijającej się aktywności Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) w USA.

Jak dodano, w trakcie spotkania poruszony zostanie także temat postulowanego przez rząd w Warszawie zniesienia wiz dla Polaków podróżujących do USA.

Czerwcowe rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem odbędą się podczas drugiej wizyty polskiego prezydenta w Białym Domu w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Poprzednio polski prezydent spotkał się z Donaldem Trumpem 18 września 2018 r. podczas swojej roboczej wizyty w Stanach Zjednoczonych. Obaj przywódcy podpisali wtedy deklarację o strategicznej współpracy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Polską.


Czytaj więcej…

Sebastian Szymański o swoim transferze: Trafiłem do wielkiego klubu

Sebastian Szymański został sprzedany z Legii Warszawa do Dinama Moskwa. Zdaniem dziennikarza "Super Expressu", Piotra Koźmińskiego, stołeczny klub zarobi na pomocniku co najmniej 5,5 mln euro. Co najmniej, gdyż w umowie zawarte zostały …

Źródło: Sport.pl

Sebastian Szymański tuż za rekordzistą. Najdrożsi piłkarze w historii …

W styczniu bieżącego roku 4 mln euro za Sebastiana Walukiewicza Pogoni Szczecin zapłaciło Cagliari. 19-letni stoper dograł sezon w barwach Portowców, a w lipcu zamelduje się we Włoszech. Podczas MŚ U-20 2019 udowadnia, że był wart tych pieniędzy.

Źródło: WP SportoweFakty

Sebastian Szymański zamieni Legię na Dinamo Moskwa

Jestem pewien, że będę mógł się tu rozwinąć i poprawić swoje umiejętności – powiedział Szymański na łamach oficjalnej strony internetowej Dinama. W pierwszej drużynie Legii Szymański występował od 2016 roku. Rozegrał 86 spotkań, w których zdobył …

Źródło: Ekstraklasa.tv

Sebastian Szymański żegna się z Legią. Czas na podbój ligi …

W końcu. Takie krótkie stwierdzenie idealnie pasuje do tego transferu. Sebastian Szymański doczekał się przenosin do ligi rosyjskiej. 20-latek będzie grać w Dynamo Moskwa! O sadze transferowej związanej z pomocnikiem można pisać naprawdę wiele.

Źródło: Futbolnews.pl

Transfery w Lotto Ekstraklasie: stan na 01.06.2019. Sebastian

Transfery w Lotto Ekstraklasie. Ostatnią najwyższą kwotę zaksięgowano przy Łazienkowskiej. W piątek Legia Warszawa za 5,5 mln euro (z bonusami) sprzedała Sebastiana Szymańskiego do rosyjskiego Dynama Moskwa. A co u innych? Oto zaktualizowana …

Źródło: Gol24

Polski talent z Legii sprzedany do Moskwy

Sebastian Szymański od nowego sezonu będzie bronił barw Dynama Moskwa. O sprzedaży swojego piłkarza Legia Warszawa poinformowała w piątek wieczorem. Stołeczny klub na transferze zarobi 5,5 mln euro, ale kwota ta może jeszcze wzrosnąć.

Źródło: m.niezalezna.pl

Trener Dinama: Szymański pasuje do naszego klubu

Od nowego sezonu Sebastian Szymański będzie piłkarzem Dinama Moskwa, z którym podpisał pięcioletni kontrakt. Rosyjski klub zapłaci Legii Warszawa ok. 5,5 mln euro, a kwota – razem z bonusami – może w przyszłości wzrosnąć do siedmiu milionów.

Źródło: Legia.Net (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *