Tomasz Sekielski o swoim dokumencie "Tylko nie mów nikomu" o …

Tomasz Sekielski o swoim dokumencie "Tylko nie mów nikomu" o ...

Film dokumentalny braci Tomasza i Marka Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” poświęcony pedofilii w Kościele Katolickim w Polsce po niemal dwóch dobach od premiery na YouTube ma już ponad 8 mln wyświetleń. Dokument, o którym jest głośno w mediach, zanotował rekord polskiego YouTube’a pod względem łącznego czasu oglądania tuż po premierze.

Dwugodzinny dokument Tomasza Sekielskiego (reżyser i scenarzysta) i Marka Sekielskiego (producent) opowiada o kilku osobach, które w dzieciństwie były molestowane seksualnie przez księży. W filmie znalazły się m.in. nagrane ukrytymi kamerami konfrontacje sprawców z ofiarami. Produkcja została sfinansowana dzięki zbiórce prowadzonej w serwisie crowdfundingowym Patronite.pl – na realizację dokumentu zebrano kwotę 450 tys. zł.

Film „Tylko nie mów nikomu” miał swoją premierę w sobotę 11 maja o godz. 14.30 na kanale Tomasza Sekielskiego na YouTube, który wchodzi w skład sieci partnerskiej Videobrothers.tv. Można go tam obejrzeć go za darmo i bez reklam – twórcy zrezygnowali z ich emisji przy filmie.

W ciągu pierwszych pięciu i pół godziny od premiery zanotował już ponad 1 mln wyświetleń. W niedzielę ok. godz. 12.00 było na liczniku już 2,7 mln wyświetleń, zaś do poniedziałku do godz. 12.00 film wyświetlono już 7,3 mln razy. – Jednak faktycznie już w tym momencie mamy już 8 mln wyświetleń – mówił nam w poniedziałek po 12.00 Łukasz Skalik.

Licznik upubliczniony pod filmem pokazuje bowiem dane z pewnym poślizgiem czasowym. – YouTube audytuje wyniki z opóźnieniem sprawdzając w tym czasie czy ruch nie został wprowadzony nielegalnie. System „mieli” potworną ilość danych, stąd 1-2 godziny opóźnienia w odczytach, a przy starcie popularnych klipów bardzo często licznik wyświetleń pokazuje mniejszą liczbę niż liczba komentarzy lub ocen pod klipem – wyjaśnia Business Insider Polska Skalik.

Łukasz Skalik dodaje, że film zanotował rekord YouTube’a w Polsce pod względem czasu oglądania – do godz. 12.15 w poniedziałek był oglądany łącznie przez 234,8 mln minut.

Sukces filmu zaskoczył jego twórców. – Liczyliśmy w porywach na 1-1,5 mln wyświetleń łącznie – mówi Skalik.- Polska żyje prawdopodobnie najważniejszym filmem dokumentalnym w historii, a na pewno największą produkcją internetową nad Wisłą – podkreśla.

W niedzielę dokument pojawił się na 1. miejscu karty „Na czasie” na YouTube, a kanał Tomasza Sekielskiego od jego premiery pozyskał ponad 100 tys. subskrypcji. Pod filmem do poniedziałkowego południa pojawiło się ponad 30 tys. komentarzy.

Łukasz Skalik podkreśla, że wydaje się już pewne, iż film „Tylko nie mówi nikomu” wygra tegoroczny YouTube Rewind Polska, czyli znajdzie się na pierwszym miejscu zestawienia najpopularniejszych materiałów wideo w serwisie. W poprzednim roku w kategorii nieobejmującej teledysków wygrał film „Taconafide parodia”, stworzony przez twórców z kanału Abstrachuje.tv. Zanotował on nieco ponad 6 mln wyświetleń. – Ale ten klip trwał tylko sześć minut, a tutaj mamy ponad dwugodzinną produkcję, co stanowi ewenement – mówi nam CEO Videobrothers.tv.

Dokument „Tylko nie mów nikomu” oglądają też widzowie z zagranicy, ponieważ od początku dostępny jest z napisami w języku angielskim. Nie ma jeszcze statystyk, ile proc. wyświetleń wygenerowały osoby spoza Polski.

Tomasz i Marek Sekielscy rozmawiają z Netfliksem, by dotrzeć ze swoim filmem do widzów za granicą (szczegóły nie są znane). Planują też nakręcenie kontynuacji dokumentu, który ma opisywać kolejne przypadki pedofilii w polskim Kościele. Na razie nie wiadomo, jednak kiedy ruszą do niego zdjęcia.

Ruszyła już zbiórka środków na ten film, która prowadzona jest przez konto bankowe oraz przez serwis PayPala. Bracia Sekielscy zdecydowali się na taką formę zbierania pieniędzy, ponieważ w serwisie Patronite.pl prowadzą już zbiórkę na inny dokument – poświęcony sprawie SKOK-ów – największej aferze finansowej ostatnich lat, która do tej pory kosztowała podatników ponad 4,3 mld zł.

Pierwsza zbiórka na ten film w Patronite.pl już się zakończyła – Zebranie 150 tys. złotych powinno zabezpieczyć sprawne funkcjonowanie redakcji i pomoc prawną – napisano na stronie serwisu. Trwa natomiast kolejna zbiórka w wyniku której Sekielscy chcą pozyskać 200 tys. zł na zakup nowoczesnego sprzętu i zatrudnienie profesjonalnej ekipy zdjęciowej – dotąd zebrano już 76 proc. całej kwoty. Film o SKOK-ach ma mieć premierę wiosną 2020 roku.


Czytaj więcej…

Następny film Tomasza Sekielskiego będzie o aferze SKOK-ów …

Do tej pory zebrano 150 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na funkcjonowanie redakcji zbierającej materiały do filmu i pomoc prawną. Szacowany koszt całego filmu o SKOK-ach wyniesie najprawdopodobniej 550 tysięcy złotych. Obecnie zbierane …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

#OczekujeReakcji. Film Sekielskiego musi spowodować konkretne …

Przełomowy moment w historii – zbyt często nadużywamy tego zwrotu. Ale nie tym razem. Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu", takim przełomem jest. Usłyszeliśmy, co znaczy być ofiarą. Zobaczyliśmy, co znaczy być bezkarnym sprawcą.

Źródło: Wirtualna Polska

"Tylko nie mów nikomu". Film braci Sekielskich już pobił "Kler"

Film Sekielskiego, byłego dziennikarza TVN i TVP, pokazuje m.in. księdza z zakazem pracy z dziećmi prowadzącego rekolekcje, konfrontacje ofiar pedofilii ze sprawcami, księdza grożącego wykorzystywanemu dziecku, że jeśli z nim nie wyjedzie, to zacznie …

Źródło: Gazeta.pl

Przerażające bardziej niż się wydawało. Oto małe gesty, które …

Film Tomasza Sekielskiego to właściwie historia o zamkniętych drzwiach i całowaniu klamek. Otwarty na ludzi, gotowy do zmian, bezkompromisowo walczący z pedofilią – taki właśnie jest rzekomo Kościół w Polsce. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie była …

Źródło: naTemat

Film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele "Tylko nie mów …

Dwugodzinny dokument Tomasza Sekielskiego (reżyser i scenarzysta) i Marka Sekielskiego (producent) opowiada o kilku osobach, które w dzieciństwie były molestowane seksualnie przez księży. W filmie znalazły się m.in. nagrane ukrytymi kamerami …

Źródło: BusinessInsider

Niesamowity efekt dokumentu o pedofilii. Marek Sekielski ujawnia …

Ten film to najlepsza przygoda, jaka mi się przytrafiła w życiu zawodowym – mówi Marek Sekielski, producent dokumentu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o przestępczości pedofilskiej wśród kleru. W rozmowie z naTemat tłumaczy, dlaczego …

Źródło: naTemat

Film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" – zobacz tutaj – film o …

"Tylko nie mów nikomu" – tutaj zobaczysz online film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Od premiery w sobotę 11 maja film Sekielskiego oglądany był w serwisie YouTube już ponad 7 milionów razy i tylko na samym YouTube zebrał ponad 12 …

Źródło: Gazeta Wrocławska

Film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” robi furorę w sieci

Film Tomasza Sekielskiego robi furorę w sieci. Premiera długo zapowiadana dokumentu „Tylko nie mów nikomu” miała miejsce w piątek. W ciągu trzech dni obejrzało go już ponad… 7 mln internautów. O najnowszym filmie Sekielskiego „Tylko nie mów …

Źródło: wMeritum.pl

Tomasz Sekielski o swoim dokumencie "Tylko nie mów nikomu" o …

Film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego można już obejrzeć w serwisie YouTube. To zbiór porażających historii o przypadkach pedofilii w polskim Kościele. – Mam nadzieję, że każdy, kto zobaczy film, będzie o nim myślał przez kilka kolejnych dni.

Źródło: fakt.pl

Sekielski zapowiada kolejny film. Trwa zbiórka pieniędzy

zapowiada sam Sekielski. Dalej zachęca do wsparcia: " (…) Realizacja tego filmu wiąże się z jeszcze większym ryzykiem. Przede wszystkim możemy być poddawani naciskom ze strony prawników Kas. Dziennikarze byli wielokrotnie przez SKOKi pozywani.

Źródło: Do Rzeczy

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *