To on będzie chronił najważniejszych polityków polityków. Kim jest …

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Elżbieta Rafalska z ...

To on będzie chronił najważniejszych polityków polityków. Kim jest nowy szef SOP?


Biuro Ochrony Rządu

Autor: BOR


Jest nowy komendant Służby Ochrony Państwa. Został nim major Paweł Olszewski – poinformował w specjalnym komunikacie Wydział Prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Olszewski zastąpił tym samym pełniącego obowiązki komendanta SOP pułkownika Krzysztofa Króla.

Przypomnijmy, że na nowym komendancie SOP ciąży wielka odpowiedzialność. To on będzie odpowiadał za ochronę najważniejszych osób w państwie. Kim jest Paweł Olszewski? Paweł Olszewski był szefem ochrony Mateusza Morawieckiego, kiedy ten był wicepremierem. Chronił też prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak czytamy na stronie internetowej MSWiA major był związany z Biurem Ochrony Rządu (dawniej SOP – red.) od początku istnienia tej formacji. Olszewski na służbie używał pseudonimu „Hans”. W przeszłości brał także udział w operacjach w Iraku i w Afganistanie.

Kto naprawdę pił wódkę w Magdalence? [ZOBACZ WIDEO]


Czytaj więcej…

Zieliński: sytuacja w SOP jest dobra i stabilna

Sytuacja w Służbie Ochrony Państwa jest dobra i stabilna – zapewnił w środę wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Podkreślał także kompetencje i doświadczenie nowo powołanego szefa SOP mjr. Pawła Olszewskiego.

Źródło: InfoSecurity24

Elżbieta Witek do nowego szefa SOP: rozpoczynamy swoją misję …

"Rozpoczynamy swoją misję wspólnie – ja w #MSWiA, pan Komendant w SOP. Mam nadzieję, że dzięki współpracy uda nam się osiągnąć sukces, którym będzie profesjonalna i pełna poczucia misji Służba Ochrony Państwa" – napisano na Twitterze MSWiA.

Źródło: PolskieRadio24.pl

Nowy szef SOP. Zieliński: Jest naprawdę dobrze oceniany

We wtorek biuro prasowe MSWiA poinformowało, że premier Mateusz Morawiecki, na wniosek złożony jeszcze przez ministra Joachima Brudzińskiego i w uzgodnieniu z Prezydentem RP, powołał majora SOP Pawła Olszewskiego na stanowisko komendanta …

Źródło: Interia

To on będzie chronił najważniejszych polityków polityków. Kim jest …

Przypomnijmy, że na nowym komendancie SOP ciąży wielka odpowiedzialność. To on będzie odpowiadał za ochronę najważniejszych osób w państwie. Kim jest Paweł Olszewski? Paweł Olszewski był szefem ochrony Mateusza Morawieckiego, kiedy ten był …

Źródło: Super Express

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *