"To jest naprawdę bardzo dobra propozycja". Stachowiak-Różecka z …

Strajk nauczycieli w regionie radomskim. Wiele szkół zostanie ...

Polityk zwrócił się również z wnioskiem o udostępnienie informacji z Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Ministerstwo Cyfryzacji w odpowiedzi powołało się na ustawę o dostępie do informacji publicznej informując, że regulacja ta nie znajdzie zastosowania w przypadku skierowanej prośby.

 

Wskazano również, że informacje, o które wnioskuje poseł gromadzone są w centralnej ewidencji pojazdów, a zasady i tryb udostępaniania tych danych reguluje Prawo o ruchu drogowym.

 

Resort podkreślił, że w sytuacji kiedy informacja ma znaleźć zastosowanie komercyjne lub niekomercyjne, należy zastosować przepisy ustawy o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego oraz prawo o ruchu drogowym. Z tego powodu „przedstawiło ofertę” dla wnioskodawcy.

 

 

„Koszt przygotowania zbioru – 125 zł”

 

Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło ofertę dla posła Brejzy. Wynika z niej, że przygotowanie zbioru danych w cenie 125 zł ma zająć maksymalnie  5 dni. Pouczono także, że w przypadku wykorzystania tak przygotowanego zbioru należy „każdorazowo informować o źródle pozyskanych danych oraz czasie wytworzenia i pozyskania żądanego zbioru”. Konieczność ta odnosi się również do przetwarzania informacji ponownie wykorzystywanej.

 

„Chciałem sprawdzić ile ich jest. Danych nie mają, ale przedstawili mi … OFERTĘ ich przygotowania za 125 zł. Skorzystam” – zapowiedział poseł. 

 

 

Sektor elektromobilności w Polsce jest jednym z punktów zapisanych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Według niej, do 2025 r. w Polsce ma jeździć ok. 1 mln pojazdów elektrycznych, co związane będzie również z rozwojem innowacyjnego przemysłu oraz sieci elektroenergetycznych.

 

Program według założeń ma składać się z trzech faz. Oprócz przyjętej ustawy o elektromobilności, zakłada również zbudowanie w latach 2019 – 2020 odpowiedniej infrastruktury i komercjalizację działań w tym obszarze. Ostatnim z etapów ma być osiąganie przez rynek elektromobilności odpowiedniej dojrzałości, z jednoczesnym wycofywaniem elementów wsparcia.


Czytaj więcej…

Prezes AgroUnii: krowoświnia+ to demagogia i brudna zagrywka

Prezes AgroUnii Michał Kołodziejczak opublikował w mediach społecznościowych wpis popierający protest nauczycieli. Podkreślił w nim, że Prawo i Sprawiedliwość swoim działaniem stara się skłócić obie grupy protestujących. Swoją wypowiedzią nawiązał …

Źródło: polsatnews.pl

"To jest naprawdę bardzo dobra propozycja". Stachowiak-Różecka z …

To, co zostało zaproponowane, to jest naprawdę bardzo dobra propozycja – stwierdziła w programie "Śniadanie w Polsat News" Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS). Wieczorem rozmowy ostatniej szansy miedzy rządem i nauczycielami. Jeśli nie dojdzie do …

Źródło: polsatnews.pl

Brejza pytał o liczbę aut elektrycznych. KPRM nie wie, a …

Poseł Krzysztof Brejza zwrócił się do premiera Morawieckiego z pytaniem, o liczbę samochodów elektrycznych znajdujących się na polskich drogach. W odpowiedzi Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że "nie posiada wnioskowanych …

Źródło: polsatnews.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *