"To jest być albo nie być polskiego Kościoła". Hołownia ostro …

"To jest być albo nie być polskiego Kościoła". Hołownia ostro ...

Szymon Hołownia jest jednym z najgłośniejszych krytyków stosunku polskiego Kościoła do rozwiązania problemu pedofilii wśród duchownych. Znany prezenter po raz kolejny zabrał głos w tej sprawie i, tak jak poprzednio, bardzo krytycznie odniósł się do postępowania rodzimych biskupów.

Szymon Hołowania w ostatnich dniach wydał chyba jedno z najostrzejszych podsumowań spotkania przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski dotyczącego raportu na temat wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych. Dziennikarz powiedział, że obserwując całą sytuację czuł się tak jakby „oglądał transmisję z samobójstwa.

Szymon Hołownia stwierdził, że hierarchowie kościelni wydają się żyć „na innej planecie”. Pokusił się nawet o stwierdzenie, iż biskupi przyczyniają się do coraz większego upadku Kościoła.

– Ja po tym, co zobaczyłem i usłyszałem, nie tyle nie zamierzam porzucić mojego Kościoła, co jeszcze głębiej się weń zaangażować, dać mu z siebie jeszcze więcej. Gdy moi (arcy)biskupi na moich oczach duszą go poduszką korporacyjnych lęków, wygadywaniem niby-historycznych bzdur, i odpychają od niego tylu ludzi, że niech się schowają wszystkie „określone siły” świata, nie pozostaje mi nic innego, niż reanimować go jak umiem od dołu. Cieszę się, że nie będę w tym sam – napisał Szymon Hołownia na swoim profilu facebookowym.

Dziennikarz wystosował również odezwę do Prymasa, w której zaznaczył, że właśnie ważą się losy całego Kościoła i nie powinno być przyzwolenia na ignorowanie tak wielkich problemów.

– Księże Prymasie, ja nie wiem, jak Ksiądz tam wytrzymał słuchając tych głupot. Niech Ksiądz zrobi wszystko, co się da, by ośmielić wreszcie tych swoich kolegów, o których obaj wiemy, że nie ma ich wcale tak niewielu. Ta sprawa to jest być albo nie być polskiego Kościoła, padło na nasze pokolenie. Ofiary nam nie wybaczą, ludzie nam nie wybaczą. Bóg nam nie wybaczy. Do roboty – zaapelował Szymon Hołownia.

Źródło: NaTemat

Następny artykuł


Czytaj więcej…

"Czy Kościół wspiera polską demokrację?". Debata "Arena Idei" w …

W dyskusji biorą udział: Szymon Hołownia (dziennikarz, publicysta, pisarz), ks. Józef Kloch (teolog, medioznawca, były rzecznik Episkopatu Polski), Halina Radacz (teolog, pastor ewangelicki), Piotr Szeląg (prawnik, kanonista, konsultant filmu "Kler").

Źródło: TVN24

"To jest być albo nie być polskiego Kościoła". Hołownia ostro …

Szymon Hołownia jest jednym z najgłośniejszych krytyków stosunku polskiego Kościoła do rozwiązania problemu pedofilii wśród duchownych. Znany prezenter po raz kolejny zabrał głos w tej sprawie i, tak jak poprzednio, bardzo krytycznie odniósł się do …

Źródło: Pikio.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *