The Division 2 – porzucenie Steama przełożyło się na znaczny …

The Division 2 - porzucenie Steama przełożyło się na znaczny ...

Przy okazji publikacji raportu finansowego za miniony rok fiskalny Ubisoft ujawnił, że The Division 2 za pośrednictwem Uplay sprzedało się 10 razy lepiej niż poprzednia część cyklu.

Wynik jest najprawdopodobniej efektem rezygnacji ze Steama oraz wydania produkcji wyłącznie na wspomnianej platformie wydawcy i Epic Games Store. Nie wiadomo jednak, jak gra poradziła sobie w sklepie twórców Fortnite.

O ile Ubisoft jest zadowolony z rezultatów wersji komputerowej, sprzedaż wydań PS4 i Xbox One była niższa od oczekiwań. Dyrektor finansowy firmy – Frederick Dugust – twierdzi, że jednym z powodów mogła być „zbyt duża konkurencja” na rynku konsolowym w okresie premiery The Division 2.

Francuska spółka jest jednak optymistycznie nastawiona wobec dalszych losów gry. Strzelanka podobno ustanowiła rekord dotyczący „zaangażowania graczy”, a także sprzedaży przepustek sezonowych, co jest o tyle istotne, że większość dodatków ma być darmowa.

Samo PC staje się coraz bardziej istotne dla Ubisoftu. W minionym roku fiskalnym treści dostępne na komputerach wygenerowały 27 procent przychodów (te wyniosły 2,03 miliarda euro), a platforma zanotowała o 79 proc. wyższe wyniki niż w poprzednich dwunastu miesiącach.

Zobacz: The Division 2 – poradnik i najlepsze porady

The Division 2 to wydana w marcu produkcja w stylu Destiny. Rozgrywka kładzie nacisk na zmagania wieloosobowe – wspólnie z innymi użytkownikami gracze wykonują szereg zróżnicowanych misji i aktywności.

Źródło: Raport finansowy Ubisoftu, PC Gamer


Czytaj więcej…

Rainbow Six Siege zarobiło miliard dolarów, sprzedaż The Division …

Firma zrezygnowała ze sprzedawania gry na Steam na rzecz Epic Games Store (tytuł ten można również kupić bezpośrednio w Uplay). W ten sposób liczba sprzedanych egzemplarzy The Division 2 w Uplay jest 10-krotnie większa w porównaniu z The …

Źródło: gram.pl

The Division 2 – porzucenie Steama przełożyło się na znaczny …

Przy okazji publikacji raportu finansowego za miniony rok fiskalny Ubisoft ujawnił, że The Division 2 za pośrednictwem Uplay sprzedało się 10 razy lepiej niż poprzednia część cyklu. Wynik jest najprawdopodobniej efektem rezygnacji ze Steama oraz wydania …

Źródło: eurogamer.pl

Rainbow Six Siege z 45 mln graczy, The Division 2 rozczarowaniem …

Należy bowiem przypomnieć, że produkcja nie jest dostępna na Steamie – można ją kupić tylko w Uplay i Epic Games Store. Wydaje się więc, że większość graczy wybrała pierwszą z tych opcji. Ma to sens, gdyż nawet jeśli zakupimy The Division 2 w Epic …

Źródło: gry-online.pl

The Division 2 sprzedało się na Uplayu 10 razy lepiej niż pierwsza …

Być może najciekawsze wiadomości dotyczą jednak The Division 2, które na Uplayu sprzedało się 10-krotnie lepiej niż poprzednia część serii. Popularność komputerów osobistych wzrosła o 79%, co stanowi 27% całkowitych przychodów firmy. Uplay stał się …

Źródło: Gamereactor Poland (Blog)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *