Tenis stołowy. Puchar Polski dla Polonii Bytom

Tenis stołowy. Puchar Polski dla Polonii Bytom

Puchar jest nasz! – z niekłamaną radością powiedziała Kinga Grzyb przed kamerą TVP Sport. Lewoskrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin obok klubowej koleżanki z bramki Moniki Maliczkiewicz należała do najlepszych aktorek sobotniego widowiska, które miało miejsce w pierwszej stolicy naszego kraju. 

– W pierwszej połowie dziewczyny bardzo dobrze zagrały w obronie, dlatego wyraźnie prowadziliśmy do przerwy. W końcówce zabrakło nam trochę koncentracji, a rywalki zaciekle walczyły. Dużą klasę pokazały Kinga i Monika i dołożyły dużą cegiełkę do zwycięstwa – oceniła Bożena Karkut, trenerka Miedziowych. Doświadczona pani szkoleniowiec pracuje z piłkarkami ręcznymi z Lubina od 2000 roku i już po raz piąty poprowadziła Zagłębie do triumfu w Pucharze Polski – poprzednio w latach 2009, 2011, 2013 i 2017.

Ekipa z Dolnego Śląska obecny sezon zakończy z dwiema zdobyczami – również ze srebrnym medalem PGNiG Superligi. 

– Trzeba się cieszyć z tego, co osiągnęłyśmy. Mogło być jeszcze lepiej, skoro przez dwie trzecie sezonu prowadziłyśmy w ekstraklasie. Kilka punktów jednak straciłyśmy, więc kończący ligowe rozgrywki piątkowy mecz z MKS Perłą Lublin nie będzie miał znaczenia, bo medale zostały już rozdzielone – podkreśla Karkut.

Natomiast piłkarki ręczne Pogoni po sobotniej porażce nie kryły rozczarowania. W maju nie wykorzystały szansy na dwa triumfy. Przed tygodniem szczypiornistki trenera Nevena Hrupca przegrały również rywalizację o Puchar Challenge z hiszpańską Rocasą Gran Canaria. A w lidze mają szansę najwyżej na piąte miejsce. 


Czytaj więcej…

Zagłębie też ma trofeum

Doświadczona pani szkoleniowiec pracuje z piłkarkami ręcznymi z Lubina od 2000 roku i już po raz piąty poprowadziła Zagłębie do triumfu w Pucharze Polski – poprzednio w latach 2009, 2011, 2013 i 2017. Ekipa z Dolnego Śląska obecny sezon zakończy z …

Źródło: Przegląd Sportowy

Tenis stołowy. Puchar Polski dla Polonii Bytom

Tenisiści stołowi 3S Polonii Bytom pokonując w finale Energę KTS Toruń 4:1 zdobyli drużynowy Puchar Polski. W finałowym turnieju rozgrywanym w Zamościu obok tych dwóch zespołów superligi uczestniczyły także walczący o awans do najwyższej klasy …

Źródło: Interia

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *