Tempura to panierowane i smażone na głębokim oleju ryby. Skąd w XVI wieku przywędrowała do Japonii …

Serie A: Bologna – SSC Napoli (relacja na żywo)

Milionerzy

Autor: screen programy-online/milionerzy
screen z player,pl

Tempura to panierowane i smażone na głębokim oleju ryby, kalmary, krewetki, małże. Skąd w XVI w. przywędrowała do Japonii? Która odpowiedź na to pytanie z Milionerów jest poprawna i czy znała ją uczestniczka programu?

Tempura – skąd ta potrawa przywędrowała do Japonii w XVI w.? Tak brzmiało jedno z pytań w tym odcinku Milionerów. Propozycje odpowiedzi, które otrzymała uczestniczka, brzmiały: A) z Holandii, B) z Portugalii, C) z Rosji, D) z Chin. Z jakiego kraju pochodzi tempura, która później pojawiła się w Japonii?

Tak brzmiało pytanie za dużą sumę – 75 tys. zł. Uczestniczka niestety nie znała na nie poprawnej odpowiedzi, chociaż zastanawiała się nad D. Postanowiła wykorzystać koło ratunkowe i zadzwoniła do brata, który również wskazał na D, chociaż przyznał, że nie jest pewien. Uczestniczka ostatecznie zdecydowała się zaznaczyć właśnie tę odpowiedź. Nie była to dobra decyzja, bo poprawna odpowiedź na to pytanie to B) z Portugalii.

Tempura to najczęściej różne owoce morza (ale także m.in. warzywa), które panieruje się i smaży w głębokim tłuszczu. W Japonii pojawiła się przez jezuickich mnichów z Portugalii.


Czytaj więcej…

Tempura – skąd ta potrawa przywędrowała do Japonii? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Tempura – skąd ta potrawa przywędrowała do Japonii? Odpowiedź na pytanie z Milionerów. 2019-06-03 19:05. Milionerzy Autor: screen programy-online/milionerzy screen z player,pl. Tempura to panierowane i smażone na głębokim oleju ryby, kalmary, …

Źródło: Radio Eska

Tempura to panierowane i smażone na głębokim oleju ryby. Skąd w XVI wieku przywędrowała do Japonii …

Pytanie:Tempura to panierowane i smażone na głębokim oleju ryby. Skąd w XVI wieku przywędrowała do Japonii? A. Z Holandii; B. Z Portugalii; C. Z Rosji; D. Z Chin. Prawidłowa odpowiedź: Z Portugalii. Milionerzy TVN to teleturniej, w którym należy …

Źródło: Gazeta Pomorska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *