Tarnów i cały region walczą z powodzią [ZDJĘCIA]

Tarnów i cały region walczą z powodzią [ZDJĘCIA]

Na Podkarpaciu wprowadzono stan pogotowia przeciwpowodziowego. W Małopolsce z powodu alarmu powodziowego ewakuowano ok. 30 osób. W całej Polsce było we wtorek 1 127 interwencji straży pożarnej w związku z nawałnicami i burzami – poinformowała Państwowa Straż Pożarna. Jeśli byłeś świadkiem ważnego wydarzenia, podziel się z nami informacją. Zdjęcia i filmiki wysyłajcie na twoje@tvp.info lub na numer 601 600 100.


Uwaga na burze. IMGW wydał ostrzeżenie

Gwałtownej pogody ciąg dalszy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia przed intensywnym deszczem z burzami.

zobacz więcej

Główne działania strażaków to usuwanie powalonych i połamanych drzew. Straż wypompowywała też wodę z piwnic oraz zalanych budynków i dróg. Priorytetem działań straży pożarnej jest zabezpieczanie budynków, na których są zerwane dachy. Większość z tych czynności została już wczoraj wykonana.

Z powodu alarmu powodziowego ewakuowano w środę 27 osób w Dąbrowie Tarnowskiej oraz kilka osób w Swarzowie w woj. małopolskim. W Dąbrowie Tarnowskiej ewakuowano ludzi z budynków na ul. Nabrzeżnej i Oleśnickiej. Budynki zostały podtopione przez wezbrane potoki, które wylały. Dodatkowo straż pożarna układała worki z piaskiem na rzece Żabianka w celu podwyższenia korony wału przeciwpowodziowego.

Na Podkarpaciu nadal intensywnie pada. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w gminach Czarna i Żyraków w powiecie dębickim, gminie Kolbuszowa oraz gminie Wadowice Górne w pow. mieleckim.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powiedziała w środę na konferencji prasowej, że w związku z intensywnymi opadami deszczu. Podtopionych zostało ok. 300 domostw.


Trąba powietrzna pod Lublinem. „Wszystko fruwało”

45 gospodarstw w gminie Wojciechów województwie lubelskim nie ma prądu na skutek zniszczeń spowodowanych trąbą powietrzną, która przeszła we wtorek…

zobacz więcej

Dodała, że są to podtopienia o charakterze lokalnym, które wystąpiły głównie w powiatach: tarnobrzeskim, mieleckim, kolbuszowskim i ropczycko-sędziszowskim. – Te opady deszczu były dość nietypowe. Kotłujący się niż sprawił, że intensywne opady deszczu wystąpiły głównie w Kotlinie Sandomierskiej – zaznaczyła wojewoda.

Podziękowała strażakom i samorządowcom, którzy – jak zauważyła – „stanęli na wysokości zadania”. Zaznaczyła, że w związku z prognozowanymi opadami „sytuacja jest na bieżąco monitorowana”.

Na Lubelszczyźnie trąba powietrzna, która przeszła wczoraj nad gminą Wojciechów, uszkodziła budynki w miejscowości Stasin, Cyganówka i Halinówka. Dachy budynków zostały zabezpieczone. Dodatkowo w niektórych miejscach stoją agregaty prądotwórcze, którymi zasilane są budynki głównie inwentarskie. Ranny został jeden mężczyzna. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.IMGW poinformowało, że w Małopolsce, w Świętokrzyskiem, w Lubelskiem, na Podkarpaciu i na Dolnym Śląskim obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego. Przekazano, że we wtorek lokalnie spadło ponad 100 proc. miesięcznej normy opadów deszczu.

Dodano, że wciąż możliwe jest wystąpienie trąby powietrznej.

źródło:


Czytaj więcej…

Dąbrowa Tarnowska i Swarzów zalane, ewakuacja kilkudziesięciu …

Ogłosił alarm przeciwpowodziowy w Dąbrowie Tarnowskiej. – Na terenie województwa małopolskiego straż interweniowała ponad 350 razy. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach tarnowskim i dąbrowskim. Po naszym spotkaniu pojadę do mieszkańców …

Źródło: Krakow.Wyborcza.pl

Małopolska: Obfite ulewy. Ewakuacja w powiecie dąbrowskim

Ewakuowane osoby to mieszkańcy miejscowości Swarzów i dwóch domów przy ulicach Nadbrzeżnej i Olesickiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Znalazły one schronienie u rodziny, a część została ulokowana w lokalach socjalnych w Dąbrowie Tarnowskiej.

Źródło: Onet.pl

Ewakuacja z podtopionych miejscowości w Małopolsce. "Nikt nie …

Nieprzejezdne drogi, podtopione domy i ewakuowani mieszkańcy. Tak jest w Dąbrowie Tarnowskiej i Swarzowie (Małopolska). W miejscowości Suchy Grunt obsunął się wał przeciwpowodziowy. W środę strażacy interweniowali blisko 1259 razy, najwięcej …

Źródło: polsatnews.pl

Alarm powodziowy w Małopolsce. Ewakuacja w Dąbrowie

Nabrzeżnej i Oleśnickiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Tam w nocy rzeka zalała najbliższe posesje i piwnice. W powiecie. Alarm powodziowy na terenie całego powiatu dąbrowskiego (najwyższy stopień zagrożenia) wydany został we wtorek i obowiązuje do …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Alarm powodziowy. Ewakuacja mieszkańców w Dąbrowie

Z powodu alarmu powodziowego ewakuowano w środę 27 osób w Dąbrowie Tarnowskiej oraz kilka osób w Swarzowie w woj. małopolskim. W Dąbrowie Tarnowskiej ewakuowano ludzi z budynków na ul. Nabrzeżnej i Oleśnickiej. Budynki zostały podtopione …

Źródło: TVP Info

Tarnów i cały region walczą z powodzią [ZDJĘCIA]

Najpoważniejsze działania prowadzone były rano w Łęgu Tarnowskim, gdzie wysoka woda zagrażała wielu posesjom. Do wielu podtopień doszło również w Dąbrowie Tarnowskiej. W Tuchowie Biała o ponad pół metra przekracza stan alarmowy, ale płynie …

Źródło: Tuchów NaszeMiasto.pl

Alarm powodziowy i ewakuacja mieszkańców na południu Polski …

Na terenie powiatu dąbrowskiego wprowadzono alarm powodziowy, a strażacy ewakuowali już ponad 30 osób z zalanych obszarów w miejscowości Swarzów oraz w Dąbrowie Tarnowskiej. Część mieszkańców przetransportowano łodziami strażackimi.

Źródło: Wprost.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *