"Taniec z gwiazdami" nie wpływa dobrze na zdrowie Joanny Mazur …

"Taniec z gwiazdami" nie wpływa dobrze na zdrowie Joanny Mazur ...

Joanna Mazur jest Mistrzynią Świata Biegów Średniodystansowych. W zawodach startuje z przewodnikiem, Michałem Stawickim. W rozmowie z Krzysztofem Ibiszem Joanna opowiedziała o dzieciństwie i traumatycznych przeżyciach dziewczynki, tracącej powoli wzrok w szkole.

Paradoksalnie, kpiny i złośliwości ją wzmocniły. Szkoła dla osób niewidzących w Krakowie pomogła jej otworzyć się i mimo problemów ze wzrokiem korzystać z życia. Z czasem wrodzona wada wzroku stała się dla Joanny Mazur najpierw przeszkodą do pokonania, a potem inspiracją do rozwijania pasji.

„Najpierw był to spacer, potem szybki spacer aż wreszcie zaczęłam biec. Jedną nogą po asfalcie a drugą po trawie – tylko tak mogłam wyczuć kierunek” – wspomina swoje początki Joanna Mazur.

Polecamy: Joanna Mazur mieszka w internacie w pokoju bez łazienki. Te zdjęcia zaskakują

Joanna Mazur z Michałem Stawickim poznała się na zgrupowaniu dla paraolimpijczyków, na którym on był trenerem. Biegaczka trafiła do jego grupy i tak rozpoczęła się wspólna praca na bieżni.

„Dla Asi bieganie, a także udział w „Tańcu z Gwiazdami” to nabranie barw, których widzi coraz mniej. Im natężenie treningowe zwiększamy, tym cząstki wzroku, które pozostały Asi – zanikają. Taniec otwiera ją na kolejne przeżycia i pozwala jeszcze bardziej uwierzyć w siebie” – opowiedział Michał Stawicki.

Propozycję wzięcia udziału w „Tańcu z Gwiazdami” początkowo Joanna Mazur uznała za żart. Mimo pierwszych obaw postanowiła ją przyjąć. Od samego startu show udowadnia, że brak wzroku nie jest dla niej przeszkodą, żeby wszystkie kroki i gesty wykonać po mistrzowsku.

Korzystam z dotyku, dźwięku, zapachu. Czuję, gdy ktoś na mnie patrzy. Dużym utrudnieniem w tańcu dla mojego partnera też jest to, że musi do mnie dużo mówić i opisywać gesty. Ja za to muszę dotknąć, żeby w głowie to sobie wyobrazić i zapamiętać sekwencję ruchów” – zdradziła.

Cała rozmowa Krzysztofa Ibisza z Joanną Mazur w najbliższą niedzielę o godz. 15:00 w programie „Demakijaż” w Polsat Cafe.

Zobacz zdjęcia Joanny Mazur z planu programu w naszej galerii poniżej.

Czytaj też: Joanna Mazur dostała mieszkanie! Wszystko dzięki fanom!

Zobacz również:


Czytaj więcej…

Zamiast litości budzić podziw

Z materiału wyemitowanego niedawno w "Tańcu z Gwiazdami" wynika, że niepełnosprawna mistrzyni świata i Europy Joanna Mazur musi mieszkać w malutkim pokoiku w akademiku z toaletą na korytarzu, bo nie otrzymuje wsparcia od instytucji państwowych …

Źródło: Onet.pl

"Taniec z gwiazdami" nie wpływa dobrze na zdrowie Joanny Mazur

Joanna Mazur i jej sportowy partner, Michał Sawicki będą gośćmi najbliższego odcinka "Demakijażu" w Polsat Cafe. Biegaczka opowiedziała nie tylko o wspólnej pracy, ale również o utracie wzroku i swoim aktualnym stanie zdrowia. Co zdradziła …

Źródło: Plejada.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *