Tak wygląda mapa szkół które przystąpiły do strajku. „Imponujące …

Strajk nauczycieli 2019: Lista szkół i przedszkoli w Poznaniu, w ...

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych rozpoczęły strajk w oświacie. Zamykane są szkoły i przedszkola, a lekcje odwoływane. Jan Mencwel, prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze opublikował na Twitterze mapę szkół, które przystąpiły do strajku.

Niedzielne rozmowy strony rządowej ze związkowcami nie przyniosły przełomu. Jedynie „Solidarność” zgodziła się na propozycje przedstawione przez wicepremier Beatę Szydło. W poniedziałek Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych rozpoczęły ogólnopolski strajk w oświacie.

Jan Mencwel, prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze opublikował na Twitterze mapę szkół, które przystąpiły do strajku. Trzeba przyznać, że widok robi wrażenie.

Związkowcy z ZNP i FZZ domagają się podwyżki rozbitej na dwie części – 15 proc. od 1 stycznia i 15 proc. od 1 września. Realizacja postulatu oznaczałaby wzrost pensji o ok. 725-995 złotych w zależności od statusu zawodowego i lat pracy.

Rząd nie zgadza się na radykalną podwyżkę w 2019 roku. Zamiast tego proponuje prawie 15 proc. w bieżącym roku. Zaoferował kolejne podwyżki w następnych latach, tak, że w 2023 roku wynagrodzenia nauczycieli wyniosłyby 7700 – 8100 złotych. Jednocześnie wzrosłoby pensum (czas spędzany przez nauczycieli przy tablicy) z 18 godzin w 2019 roku do 22-24 w 2023 roku.

W niedzielę propozycję rządową przyjął przedstawiciel „Solidarności” . Z kolei ZNP i FZZ odrzuciły ją, jednocześnie zapowiadając, że ogólnopolski strajk w oświacie rozpocznie się zgodnie z planem 8 kwietnia.
Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ . Zgodnie z uchwalą ZG ZNP od 8.04 zaczynamy strajk!” – ogłosił szef ZNP.

Źródło: Twitter.com, wMeritum.pl


Czytaj więcej…

Tak wygląda mapa szkół które przystąpiły do strajku. „Imponujące …

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych rozpoczęły strajk w oświacie. Zamykane są szkoły i przedszkola, a lekcje odwoływane. Jan Mencwel, prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze opublikował na Twitterze mapę szkół, które …

Źródło: wMeritum.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *