Tajner nie daruje Wiśniewskiemu. Szef PZN jest wściekły na …

Tajner nie daruje Wiśniewskiemu. Szef PZN jest wściekły na ...

O podjętej decyzji gdańskiego sądu dotyczącej środków zapobiegawczych zastosowanych wobec podejrzanych w tej sprawie poinformowała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Przypomniała, że podejrzani to 20-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna. Obydwoje zostali zatrzymani przez policję w środę, a w czwartek Prokuratura Rejonowa Gdańsk Oliwa postawiła im zarzuty, jednocześnie kierując do gdańskiego sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Na posiedzeniu sąd nie przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne oraz zakazy kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych właścicieli barów.

W czwartek wczesnym popołudniem prokuratura postawiła obydwojgu podejrzanym zarzuty. Zdaniem prokuratorów obydwoje mieli

"wspólnie i w porozumieniu stosować groźby bezprawne uszkodzenia ciała i pozbawienia życia wobec grupy osób z powodu przynależności narodowej, rasowej, etnicznej i politycznej, propagować ustrój faszystowski oraz nawoływać do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i rasowych".

Za takie czyny grozi do 5 lat więzienia.

Rzecznik poinformowała, że prokuratura uznała, iż obydwoje działali w sposób chuligański – publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego.

Wawryniuk wyjaśniła, że kobiecie został przedstawiony dodatkowy zarzut – posiadania, w celu ich rozpowszechniania, materiałów zawierających treści propagujące ustrój faszystowski i nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i rasowych. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi do dwóch lat więzienia.

Rzecznik powiedziała też, że podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów. Odmówili złożenia wyjaśnień.

Sprawa wiąże się z incydentem, do którego doszło w nocy z 15 na 16 marca. Na witrynach i elewacjach trzech wegańskich barów pojawiły się propagujące nazizm plakaty i graffiti. Na plakatach, które naklejono na szybach barów, znajdowały się m.in. wulgarne groźby i napisy "White power" i "Nigdy dosyć rasizmu i faszyzmu w Trójmieście". Z kolei graffiti przedstawiały nazistowskie symbole.

Sprawą zajęła się miejscowa policja. 20 marca funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby: kobietę i dwóch mężczyzn. Jeden z mężczyzn został zwolniony po przesłuchaniu w charakterze świadka.

Incydent spotkał się z protestem władz Gdańska. Prezydent tego miasta Aleksandra Dulkiewicz zadeklarowała, że zrobi "wszystko, co w jej mocy, by sprawcy tego ataku zostali ukarani".

"W naszym mieście nie ma zgody na mowę nienawiści i akty agresji. Jestem w stałym kontakcie z policją i zrobię wszystko, co w mojej mocy, by sprawcy tego ataku zostali ukarani"

– napisała w oświadczeniu rozesłanym mediom, apelując do mieszkanek i mieszkańców Gdańska:

"Przeciwstawiajcie się stanowczo nienawiści, która ma miejsce w Waszym otoczeniu. Nie pozwalajcie na hejt i przemoc. Musimy razem stawić opór przemocy w życiu społecznym".


Czytaj więcej…

Apoloniusz Tajner jest wściekły na Michała Wiśniewskiego. "Mówi …

Dominika Tajner rozwodzi się z Michałem Wiśniewskim, ale w trudnych chwilach może liczyć na wsparcie przyjaciół i rodziny. Jak donosi "Fakt", Apoloniusz Tajner jest wściekły na zięcia i gdy dowiedział się o rozwodzie córki. podobno "wpadł w szał".

Źródło: Plotek.pl

Tajner nie daruje Wiśniewskiemu. Szef PZN jest wściekły na …

Dominika TajnerWiśniewska ogłosiła na swoim Facebooku, że Michał Wiśniewski złożył do sądu pozew rozwodowy. Tym samym córka Apoloniusza Tajnera już niedługo może dołączyć do grona pozostałych trzech gwiazd, z którymi piosenkarz był w …

Źródło: naTemat

Dominika Tajner wyznaje smutno: "Żałuję, że napisałam post o …

Niewątpliwie największym zaskoczeniem tego roku w show biznesie ma szansę zostać wieść o rozwodzie Michała Wiśniewskiego z Dominiką TajnerWiśniewską. Ich patchworkowa rodzina, którą muzyk próbował stworzyć z czwartą żoną, właśnie się …

Źródło: Pudelek

Apoloniusz Tajner wściekły na Wiśniewskiego: Mówi, że nie ręczy …

Jak podaje "Fakt", ojciec Dominiki TajnerWiśniewskiej od początku nie przepadał za Michałem Wiśniewskim i odradzał córce wychodzenie za niego za mąż. Dominika jak wiadomo nie posłuchała i po 7 latach małżeństwa dowiedziała się, że jej mąż złożył …

Źródło: Dziennik.pl

Mama Michała Wiśniewskiego nie chce rozwodu syna z Dominiką …

Prawie dziewięć lat małżeństwa Michała Wiśniewskiego i Dominiki TajnerWiśniewskiej powoli dobiega końca. Ponad tydzień temu do mediów przedostała się informacja o tym, że parę czeka rozwód. Decyzję tę podjął wokalista. Okazuje się, że z pomysłem …

Źródło: VIVA!

TYLKO U NAS: Apoloniusz Tajner jest wściekły na Michała …

Przypominamy, że sam Michał Wiśniewski do tej pory nie skomentował doniesień o wniosku rozwodowym. Z kolei Dominika Tajner w rozmowie z nami przyznała, że chciałaby rozstać się z klasą i żałuje, że opublikowała w sieci wpis w którym poinformowała …

Źródło: Party.pl

Apoloniusz Tajner "wpadł w szał". Co go tak zdenerwowało?

Michał Wiśniewski i jego czwarta żona Dominika TajnerWiśniewska rozwodzą się. To duży szok zarówno dla fanów piosenkarza, jak i rodzin obojga małżonków. O ile byłe żony Wiśniewskiego albo odcinały się od tego tematu, albo wprost kpiły z kolejnego …

Źródło: m.niezalezna.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *