Tajemnica działki premiera. Morawiecki zapowiada pozew

Tajemnica działki premiera. Morawiecki zapowiada pozew

M

ateusz Morawiecki pozwie "Gazetę Wyborczą". Chodzi o artykuł, w którym stwierdzono, że premier "uwłaszczył się na gruntach kościelnych". "Tekst opiera się o niedopowiedzenia, domysły, spekulacje i nieprawdziwe sformułowania" – czytamy w oświadczeniu Centrum Informacyjnego Rządu.

„W 2002 r. Mateusz Morawiecki kupił grunty od Kościoła. Za działki warte 4 mln zł zapłacił pięć razy mniej” – czytamy

w tekście Jacka Harłukowicza na łamach „Gazety Wyborczej”

. Ponadto autor wskazał w

artykule

, że „Morawieckich udało się przyłapać na kłamstwie”.

Do publikacji odniosło się Centrum Informacyjne Rządu i podkreśliło, że autor tekstu „przemilczał fakty, które zaprzeczały postawionym tezom”.

„W odpowiedzi udzielonej przez Centrum Informacyjne Rządu wskazano wyraźnie, że wiedzę o możliwości nabycia działki pani Iwona Morawiecka uzyskała 17 lat temu z więcej niż jednego źródła (‚wiedzę o możliwości zakupu działki Pani Iwona Morawiecka pozyskała m.in. od znajomego, który zajmował się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości’)” – stwierdzono w oświadczeniu.

CIR dodało, że autor artykułu pominął ten fragment i wprost sformułował wobec premiera i Iwony Morawieckiej zarzut kłamstwa. Przedstawiciele KPRM nie mają wątpliwości, że gazeta nie dopełniła obowiązku rzetelności i postanowiono skierować sprawę do sądu.

„Tekst narusza dobra osobiste premiera i jego żony, podjęli oni decyzję o skierowaniu sprawy na drogę sądową z żądaniem sprostowania zawartych w nim kłamstw i manipulacji” – poinformowano.

Dodajmy, że Mateusz Morawiecki

w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”

wytłumaczył, dlaczego w jego oświadczeniu majątkowym nie było nieruchomości, które są wspólną własnością jego i żony.

Szef rządu wyjaśnił, że nieruchomości, które były dochodowe, przejęła jego żona. – Ona prowadzi działalność gospodarczą, wynajmuje nieruchomości, inwestuje – zapewniał. Premier mówił, że sam nie chciał mieć nic wspólnego z działalnością gospodarczą.


Czytaj więcej…

CIR: Mateusz Morawiecki pozwie "Gazetę Wyborczą"

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, premier Mateusz Morawiecki zamierza pozwać "Gazetę Wyborczą" po tekście dziennika na temat zakupów nieruchomości przez szefa rządu. Tekst "Gazety Wyborczej" narusza dobra osobiste premiera …

Źródło: Onet.pl

"GW": Morawiecki kupił grunty od Kościoła, przepisał na żonę, nie …

Premier Mateusz Morawiecki wraz z żoną kupił od Kościoła działkę na wrocławskim Oporowie. 17 lat od tej transakcji, ze względu na planowane inwestycje, grunty te są warte sto razy więcej, nawet 70 milionów złotych – napisała "Gazeta Wyborcza".

Źródło: TVN24

Morawiecki i tajemnicza działka. Jaki majątek posiada szef rządu?

Według "Gazety Wyborczej" premier Mateusz Morawiecki w tajemniczych okolicznościach nabył atrakcyjną działkę we Wrocławiu. Wcześniej nieruchomość przejął Kościół, którą otrzymał od Skarbu Państwa. Sprawdziliśmy, co znajduje się w oświadczeniu …

Źródło: Radio ZET

Mateusz Morawiecki kupił za bezcen grunty kościelne na …

Mateusz Morawiecki w 2002 roku za bezcen kupił grunty kościelne na wrocławskim Oporowie. O możliwości nabycia działek obecny premier miał dowiedzieć się od kardynała Henryka Gulbinowicza, bliskiego przyjaciela rodziny Morawieckich – wynika ze …

Źródło: Newsweek Polska

Zdecydowana reakcja Morawieckiego na tekst o zakupie ziemi …

Mateusz Morawiecki kupił grunty od Kościoła. Za działki warte 4 mln zł zapłacił pięć razy mniej" – czytamy w tekście Jacka Harłukowicza na łamach "Gazety Wyborczej". Ponadto autor wskazał w artykule, że "Morawieckich udało się przyłapać na kłamstwie".

Źródło: naTemat

Afera wokół działki Mateusza Morawieckiego. Jest reakcja …

Mam zaufanie do premiera, że to, co mówi, jest prawdą – oznajmił minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. To reakcja na zamieszanie po publikacji "Gazety Wyborczej". Dziennik twierdzi, że Mateusz Morawiecki nabył niegdyś od …

Źródło: Wirtualna Polska

Tajemnica działki premiera. Morawiecki zapowiada pozew

Do tej pory nikt o tym nie pisał. Jak ujawniła "Gazeta Wyborcza", Mateusz Morawiecki wraz z żoną w 2002 r. kupił od Kościoła działkę we Wrocławiu za 700 tysięcy złotych. Według wyceny rzeczoznawcy trzy lata wcześniej była ona warta niemal 4 mln złotych.

Źródło: fakt.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *