Tadeusz Cymański: Czy pan Broniarz to polityk? To pytanie retoryczne

Tadeusz Cymański: Czy pan Broniarz to polityk? To pytanie retoryczne

Lotniskowiec został wprowadzony do służby w 1990 r., a więc jeszcze pod radziecką banderą. Od początku borykał się z licznymi usterkami i wypadkami, bo rosyjska marynarka wojenna nie ma wystarczająco wykwalifikowanych załóg oraz wsparcia technicznego.

Między 1991 i 2015 rokiem lotniskowiec wypłynął w misje bojowe zaledwie sześć razy. W 2009 r. w wyniku awarii elektrycznej na pokładzie zginął marynarz. W 2016 r. podczas misji u wybrzeży Syrii okręt stracił dwa samoloty w zaledwie trzy tygodnie.

W październiku ub.r. w stoczni w Rosjakowie pod Murmańskiem „Admirał Kuzniecow” przeszedł najgorszy wypadek. Zatonął suchy dok, w którym znajdował się okręt. W czasie, gdy wypływał, na jego pokład spadł potężny dźwig, robiąc w pokładzie olbrzymią dziurę (4×5 metrów) i raniąc jednego z mechaników. Od tego czasu lotniskowiec stoi w stoczni w Zatoce Kolskiej.

Rosyjskie media twierdzą, że rosyjski MON ma dosyć problemów z lotniskowcem. Istnieje duża szansa – twierdzi m.in. dziennik „Izwiestia” – że „Admirał Kuzniecow” nie wypłynie już w morze i zostanie pocięty na żyletki. Obecnie Rosja nie dysponuje technologicznymi i finansowymi możliwościami remontu jednostki, ani budowy nowego lotniskowca.


Czytaj więcej…

Tadeusz Cymański: Czy pan Broniarz to polityk? To pytanie retoryczne

Jako głównego winnego zerwania wczorajszych rozmów z rządem w sprawie nauczycielskiego strajku politycy PiS oraz sprzyjające rządowi media wskazują przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza. – Wielokrotnie …

Źródło: Onet.pl

Rosjanie mogą oddać na złom swój jedyny lotniskowiec

To jeden z najbardziej pechowych okrętów we flocie najpierw radzieckiej, a teraz rosyjskiej. Rosyjskie media spekulują, że żywot "Admirała Kuzniecowa" może dobiegać końca. Prezydent Cypru podczas wizyty na lotniskowcu "Admirał Kuzniecow" w 2014 r.

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *