Sześcioraczki po raz pierwszy urodziły się w Polsce!

Sześcioraczki po raz pierwszy urodziły się w Polsce!

Jak poinformowali lekarze, ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Mama czuje się dobrze, dzieci przebywają w inkubatorach, każde z nich waży około 1 kilograma.

– To pierwsze narodziny sześcioraczków w Polsce i jedne z niewielu na świecie. Ta ciąża doprowadzona do 29. tygodnia to wspólny sukces położników i neonatologów. Konsultowaliśmy się i zdecydowaliśmy, kiedy przeprowadzimy cesarskie cięcie – tłumaczy kierownik oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie prof. Ryszard Lauterbach.

Dodaje, że neonatologom zależało na tym, by dzieci jak najdłużej pozostawały w łonie matki.

Jak wyjaśnia prof. Lauterbach, lekarze byli przygotowani na narodziny pięcioraczków, dopiero podczas operacji okazało się, że jest jeszcze szóste dziecko. Najmniejsze z nich waży 890 gramów, największe 1300 gramów – Jesteśmy na razie zadowoleni. Dzieci przebywają w inkubatorach, jedno z nich wymagało intubacji, ale przygotowujemy się już, żeby odłączyć je od respiratora i podłączyć do nieinwazyjnej wentylacji – mówi neonatolog.

W domu na rodzeństwo czeka 2,5-letni chłopiec. Mama sześcioraczków ma 29 lat.

We wtorek na konferencji prasowej lekarze podadzą więcej informacji na temat niezwykłych narodzin – według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie, taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

Jak podawała w 2015 roku „Gazeta Wyborcza”, w Polsce na tysiąc porodów czternaście kończy się urodzeniem więcej niż jednego dziecka.

Do informacji o narodzinach odniósł się po południu na Twitterze prezydent Andrzej Duda. „Niesamowita wiadomość! W Krakowie urodziły się dziś 6-raczki.To pierwszy taki przypadek w Polsce. Mama i Dzieci (4 dziewczynki i 2 chłopców) czują się dobrze (jak na tę  wyjątkową sytuację). Gratulacje i podziękowania dla Rodziców i Personelu Medycznego!” – napisał.

W Krakowie już rozpoczął się boom po narodzinach sześcioraczków. Cracovia poinformowała, że dzieci otrzymają dożywotnie karnety na mecze „Pasów”.

Co ciekawe, 11 lat temu, w tym samym krakowskim szpitalu, na świat przyszły pięcioraczki – Maja, Karolina, Julia, Natalia i Oliwka.

Oglądaj

Szczęście do piątej potęgi

Wideo: tvn24
Szczęście do piątej potęgi


Czytaj więcej…

W Krakowie urodziły się sześcioraczki. Pierwszy raz w Polsce

W Krakowie przyszły na świat sześcioraczki: cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Poród odebrali przed południem lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego. Była to niespodzianka zarówno dla nich, jak i rodziców, którzy spodziewali się piątki dzieci. Taka ciąża …

Źródło: TVP Info

Sześcioraczki po raz pierwszy urodziły się w Polsce!

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przed południem na świat przyszły sześcioraczki. Niemowlęta urodziły się przez cesarskie cięcie. To pierwszy taki przypadek w Polsce. REKLAMA. Na świat przyszły cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Poród nastąpił …

Źródło: RMF 24

Sześcioraczki z Tylmanowej!

Dziś pierwszy raz w Polsce przyszły na świat sześcioraczki. Szczęśliwi rodzice pochodzą z Tylmanowej! Sześcioraczki urodziły się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Na świat przyszły cztery dziewczynki i dwóch chłopców. To pierwszy taki przypadek w …

Źródło: 24tp.pl

W Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Cztery dziewczynki i …

We wtorek na konferencji prasowej lekarze podadzą więcej informacji na temat niezwykłych narodzin – według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie, taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

Źródło: TVN24

Sześcioraczki po raz pierwszy urodziły się w Polsce! „Byliśmy pewni …

We wtorek zostanie zorganizowana konferencja prasowa, podczas której lekarze zgodnie z zapowiedziami, podadzą więcej informacji o narodzinach sześcioraczków. Ze statystyk, na które powołuje się RMF 24 wynika, że sześcioraczki rodzą się wyjątkowo …

Źródło: Wprost.pl

Kraków: w Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat sześcioraczki

Najprawdopodobniej to pierwsze sześcioraczki w Polsce – powiedziała rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska. Na jutrzejszej konferencji prasowej lekarze podadzą więcej informacji na temat niezwykłych narodzin. Według statystyk sześcioraczki rodzą się …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *