Szef Alibaby do pracowników: praca 72 godziny tygodniowo to …

Szef Alibaby do pracowników: praca 72 godziny tygodniowo to ...
Jack Ma/kremlin.ru/Wikimedia Commons 4.0
Jack Ma/kremlin.ru/Wikimedia Commons 4.0

Prezes i współzałożyciel chińskiego giganta e-commerce Alibaba napisał do pracowników zatrudnionych w koncernie o zaletach pracy w „systemie 996”, czyli od 9 rano do 9 wieczorem przez sześć dni w tygodniu.

– Osobiście uważam, że bycie zdolnym do pracy w modelu 996 to ogromne błogosławieństwo. Wiele firm i wielu ludzie nie ma możliwości takiej pracy. Jeśli nie pracujecie w systemie 996, kiedy jesteście młodzi, to kiedy w ogóle możecie tak pracować? – napisał do osób zatrudnionych w koncernie.

Szef chińskiego giganta znalazł się w ogniu krytyki jako ten, który oferuje najgorsze standardy zatrudnienia. W tym tygodniu, w rządowym „Dzienniku Ludowym” pojawiła się nawet anonimowa opinia, że model pracy forsowany przez Jacka Ma łamie chińskie prawo pracy, które zakazuje ponad 40-godzinnej pracy w ciągu tygodnia.

– Tworzenie kultury korporacyjnej zachęcania do nadgodzin nie tylko nie poprawi zasadniczej konkurencyjności, ale może utrudnić, zniszczyć zdolność firmy do innowacji – cytują jego treść wirtualnemedia.pl.

Jack Ma jest jednym z najbogatszych Chińczyków. Jego majątek jest wyceniany na ponad 30 mld dolarów. W ubiegłym roku firma Alibaba ogłosiła, że dotychczasowy prezes odejdzie z firmy w 2019 roku, a w 2020 roku także z rady nadzorczej i zajmie się działalnością edukacyjną oraz społeczną. Jack Ma od czasów studenckich jest członkiem chińskiej partii komunistycznej.

Źródło: wirtualnemedia.pl


Czytaj więcej…

Szef Alibaby do pracowników: praca 72 godziny tygodniowo to …

Prezes i współzałożyciel chińskiego giganta e-commerce Alibaba napisał do pracowników zatrudnionych w koncernie o zaletach pracy w „systemie 996”, czyli od 9 rano do 9 wieczorem przez sześć dni w tygodniu. – Osobiście uważam, że bycie zdolnym do …

Źródło: Najwyższy Czas!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *