"Szansa na sukces. Opole 2019" już dziś. Co nas czeka w 1. odcinku?

"Szansa na sukces. Opole 2019" już dziś. Co nas czeka w 1. odcinku?

W nowych odcinkach programu „Szansa na sukces. Opole 2019” w roli gospodarza nie zobaczymy Wojciecha Manna. Zastąpi go Artur Orzech. Muzyczne show zyska także nową, bardziej nowoczesną oprawę.

Niezmienione pozostaną natomiast zasady programu. W każdym odcinku amatorzy zmierzą się z repertuarem wybranej gwiazdy polskiej sceny muzycznej, która osobiście oceni wykonanie jej hitów. Śpiew odbywać się będzie w formie karaoke. O tym, z jaki przebój zaśpiewają śmiałkowie, zadecyduje losowanie. Każdy z uczestników będzie również musiał wybrać podkład muzyczny do swojego wykonania — czy będzie to taśma profesjonalna, czy może z linią melodyczną.

Gościem pierwszego odcinka będzie Natalia Kukulska, która oceni, jak uczestnicy poradzą sobie z repertuarem jej mamy — Anny Jantar. W kolejnych odsłonach pojawią się m.in. Anna Wyszkoni, Ryszard Rynkowski, Kombii czy Maryla Rodowicz.

Zwycięzca programu „Szansa na sukces. Opole 2019” wystąpi podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, walcząc o nagrodę im. Anny Jantar.

„Szansa na sukces”, pierwszy muzyczny talent show w Polsce, według koncepcji Elżbiety Skrętkowskiej, emitowany był w TVP2 w latach 1993-2012. Od początku emisji programu prowadził go Wojciech Mann.

Decyzja Wojciecha Manna o odejściu z „Szansy…” była równoznaczna z przerwaniem formatu. Po niecałych 19 latach emisji jednego z najstarszych programów rozrywkowych w Polsce (zdecydowanym liderem wciąż pozostaje „Wielka gra” z 44-letnim stażem), jednocześnie pierwszego talent show nad Wisłą, zdecydowano się zdjąć go z anteny. W maju 2012 roku TVP2 pokazała ostatni odcinek „Szansy na sukces”. Wskazując przyczynę rozwiązania nieustannie popularnego programu, mówiło się o konflikcie dziennikarza z produkcją i władzami telewizji publicznej.

W „Szansie na sukces” zaczynali m.in. Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Ewa Farna, Dominika Gawęda czy Natalia Szroeder. W programie udział wzięła też aktorka Joanna Kulig.

Kogo tam nie było… Farna, Steczkowska, Zalewski, Kulig, Stankiewicz, Ignasiak, a nawet… Tusk! Zanim usłyszała o nich cała Polska (a w niektórych przypadkach i świat), zabłysnęli w „Szansie…”. Lepszymi i trochę gorszymi występami. Albo wreszcie takimi, że szacowne jury nie mogło usiedzieć w miejscu. Dziś, po zakończeniu emisji cudownego w swej prostocie muzycznego formatu, wciąż włączamy replay, a noga sama podrywa się do tupania w rytm znanych przebojów. W wykonaniu tych mniej jeszcze znanych, skromniej ubranych i nieraz zwyczajnie speszonych uczestników – pisał Dawid Dudko z okazji jubileuszu „Szansy…”.


Czytaj więcej…

"Szansa na sukces. Opole 2019" już dziś. Co nas czeka w 1. odcinku?

W nowych odcinkach programu "Szansa na sukces. Opole 2019" w roli gospodarza nie zobaczymy Wojciecha Manna. Zastąpi go Artur Orzech. Muzyczne show zyska także nową, bardziej nowoczesną oprawę. Niezmienione pozostaną natomiast zasady …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *