Świętokrzyskie: 34-latek podejrzany o wysyłanie fałszywych …

Świętokrzyskie: 34-latek podejrzany o wysyłanie fałszywych ...

W piątek policjanci z komisariatu w Radoszycach otrzymali informację, że na terenie gminy może przebywać mężczyzna podejrzewany o wysłanie w zeszłym miesiącu wiadomości e-mail do Prokuratury Rejonowej w Końskich o tym, że w mieście w najbliższym czasie wybuchnie bomba.

Ponadto trzy dni wcześniej 34-latek miał wysłać wiadomość na adres e-mail Komendy Powiatowej Policji w Rykach w województwie lubelskim, z treści której wynikało, że chce pobić jednego z czołowych polskich polityków – informuje Damian Janus z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Funkcjonariusze obie te sprawy powiązali i ustalili osobę, która mogła być odpowiedzialna za wysyłanie tych wiadomości. – Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Mundurowi do tej sprawy zatrzymali 34-latka z gminy Radoszyce, który przyznał się do zarzucanego czynu. Jak się okazało, podobne wiadomości wysłał do wielu instytucji państwowych na terenie kraju – powiedział Janus.

Obecnie policjanci ustalają, które dokładnie urzędy otrzymały fałszywe e-maile. 34-latek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione czyny grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!


Czytaj więcej…

Świętokrzyskie: 34-latek podejrzany o wysyłanie fałszywych …

… miał wysłać wiadomość na adres e-mail Komendy Powiatowej Policji w Rykach w województwie lubelskim, z treści której wynikało, że chce pobić jednego z czołowych polskich polityków – informuje Damian Janus z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *