Świetny nokaut Parzęczewskiego! Dotrzymał słowa i zmienił …

Świetny nokaut Parzęczewskiego! Dotrzymał słowa i zmienił ...

Parzęczewski rozpoczął od dużej ruchliwości. Utrzymywał odpowiedni dystans od Czudinowa i nękał go lewym prostym. 50 sekund przed końcem pierwszej rundy popisał się świetnym, długim prawym.

Już na początku drugiej rundy 32-letni Czudinow poleciał na deski po zainkasowaniu potwornie mocnego prawego częstochowianina w skroń. Robert okładał Rosjanina ciosami w różnych płaszczyznach. Osłabiał ciosami w tułów, wstrząsał uderzeniami w głowę. Po kombinacji lewy–prawy Dmitrij ciężko upadł na deski. Sędzia Arkadiusz Małek słusznie nie dopuścił do dalszej walki.

Czudinow, który w latach 2013–14 wygrał trzy walki o tymczasowe mistrzostwo WBA wagi średniej (72,6 kg), w karierze zawodowej nigdy nie przegrał tak dotkliwie. Cztery lata temu stracił pas WBA na rzecz Chrisa Eubanka Juniora (TKO w 12. rundzie), ale wówczas Rosjanin do momentu przerwania potyczki stał na nogach.

Sobotni pojedynek był pierwszym od kilku lat, który Parzęczewski stoczył w limicie kategorii superśredniej (76,2 kg). Jeszcze w grudniu 2018 roku w Radomiu, nokautując Dariusza Sęka, rywalizował w półciężkiej (79,4 kg).

– Nie czuję respektu do zawodników ze światowej czołówki. Oczywiście, jest szacunek, ale ja za każdym razem będę wchodził na ring i robić swoje – zapowiedział Parzęczewski. Miał ofertę majowej walki z Callumem Smithem, czempionem WBA, ale zdecydował, że okres przygotowawczy byłby zbyt krótki.

Zgodnie z zapowiedzią, Robert być może zmieni pseudonim z „Araba” na „Mister KO”. To już jego siódmy nokaut z rzędu. W zawodowej karierze, od 2013 roku, wygrał 22 walki (15 przed czasem) i przegrał jedną. 


Czytaj więcej…

Parzęczewski show w Spodku! Siódmy z rzędu nokaut „Mistera KO …

W walce wieczoru gali boksu zawodowego w Katowicach 25-letni Robert Parzęczewski odniósł najbardziej przekonujące zwycięstwo tej imprezy. W drugiej rundzie efektownie znokautował byłego tymczasowego mistrza świata WBA Dmitrija Czudinowa.

Źródło: Onet.pl

Wach zasypany gradem ciosów, nieprawdopodobna walka Talarka …

Robert Parzęczewski znokautował w katowickim Spodku byłego mistrza świata Rosjanina Dmitrija Czudinowa w drugiej rundzie gali bokserskiej. Stawką było międzynarodowe mistrzostwo Polski. Swoją walkę, w której było 10 nokdaunów, wygrał Robert …

Źródło: Dziennik.pl

Boks. Robert Parzęczewski na 24. miejscu na świecie

Dzięki efektownemu zwycięstwu Parzęczewski od razu wskoczył na wysokie miejsce w rankingu statystycznego portalu boxrec. W jednej chwili zajął 24. lokatę w wadze superśredniej, licząc wszystkich pięściarzy na świecie. Po walce Czudinow z uznaniem …

Źródło: Interia

Świetny nokaut Parzęczewskiego! Dotrzymał słowa i zmienił …

Za nami kolejna gala Mateusza Borka. Tym razem pięściarze zjechali się do katowickiego Spodka, gdzie dali fanom boksu wielkie emocje. W walce wieczoru Robert "Arab" Parzęczewski zmierzył się z Dimitrijem Czudinowem. Polak znokautował rywala już w …

Źródło: Super Express

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *