"Stulecie Winnych" odcinek 13. Finał pierwszego sezonu! Jak …

Eurowizja 2019: taśma profesjonalna czy z linią melodyczną?

Jasiek jest przetrzymywany w areszcie. Władek i Kazia są bezsilni. Wiedzą, że Łucja widziała całe zdarzenie, ale milczy. Proszą o pomoc Bronię. Babka Winna żąda, by dziewczyna powiedziała policji prawdę. W Brwinowie pojawiają się plakaty o mobilizacji. Wszyscy przeczuwają, że wybuch wojny jest kwestią czasu. Jasiek wstępuje do wojska. Ania dostaje list od Tarasiewicza. Zakochany Kazimierz obiecuje przyjazd do Brwinowa 17 września. Wieruszowie opuszczają pałac i wyjeżdżają zagranicę. Kilka dni później, 1 września polskie radio nadaje komunikat specjalny o wojnie.

Ania zaczyna planować przyszłość z nowym mężczyzną! Mania i Paweł spodziewają się dziecka!Zobacz więcej

W Stawisku trwa gorączkowe pakowanie waliz. Tymczasem córki Iwaszkiewiczów znajdują w pobliskim lesie ciało zastrzelonego, niemieckiego żołnierza. Drogi do Brwinowa zostają zamknięte. W nocy Niemcy brutalnie wyganiają wszystkich brwinowian z ich domów. Nie oszczędzają nikogo. Zgromadzonym na rynku doktor Brzozowski ma odczytać rozkaz niemieckich władz. Gdy poznaje jego treść odmawia. Niemieccy żołnierze wybierają z tłumu 10 mężczyzn. Wśród nich jest Paweł. Pluton egzekucyjny formuje szereg. Słychać dźwięk załadowywanej broni. Pada komenda „ognia”.

Zobacz galerię


Czytaj więcej…

Stulecie Winnych odc. 13: Paweł zginie? Wybuch wojny ucina …

Jasiek jest przetrzymywany w areszcie. Władek i Kazia są bezsilni. Wiedzą, że Łucja widziała całe zdarzenie, ale milczy. Proszą o pomoc Bronię. Babka Winna żąda, by dziewczyna powiedziała policji prawdę. W Brwinowie pojawiają się plakaty o mobilizacji.

Źródło: Radio Eska

Stulecie Winnych odc. 13. Wojna! Paweł trafia do plutonu …

Telewizyjna adaptacja trylogii "Stulecie Winnych" Ałbeny Grabowskiej skupia się wokół dziejów rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. Opowiada o miłości, poświęceniu, więzach rodzinnych i zdradach. Wszystkie wątki rozgrywają się na tle …

Źródło: Gazeta Pomorska

Stulecie Winnych odcinek 13 ostatni: Jasiek w areszcie! Łucja dowie …

Ostatni odcinek serialu "Stulecie Winnych" ujawni największą tajemnicę rodziny? Czy w 13 odcinku "Stulecia Winnych" Łucja (Sandra Drzymalska) dowie się, że Jasiek Winny (Patryk Szwichtenberg), w którym zakochała się z wzajemnością jest jej kuzynem?

Źródło: SuperBiz.SE.pl

"Stulecie Winnych" odcinek 13. Finał pierwszego sezonu! Jak …

Przed nami 13., finałowy odcinek pierwszego sezonu. Wybucha wojna, w Brwinowie pojawiają się niemieccy żołnierze. W odwecie za zastrzelenie niemieckiego żołnierza, planują egzekucję 10 miejscowych mężczyzn. Wśród nich jest Paweł. Sprawdźcie, co …

Źródło: Telemagazyn.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *