Strefa Gazy pod ostrzałem izraelskiego wojska. Hamas odpowiada …

Nie żyje aktor Marian Cebulski. Miał 95 lat

zobacz więcej wideo »

Atak na biuro został poprzedzony ostrzałem ostrzegawczym, co pozwoliło na ewakuację ludzi z budynku. Jak pisze agencja AP, Izrael często stosuje taką taktykę, by zminimalizować liczbę ofiar śmiertelnych. Według ministerstwa zdrowia Strefy Gazy, w efekcie przeprowadzonego w poniedziałek późnym popołudniem izraelskiego ataku odwetowego ranne zostały dwie osoby.

Sam Hanija już wcześniej został ewakuowany, gdyż Hamas spodziewał się, że Izrael będzie chciał przeprowadzić odwet za ostrzelanie ze Strefy Gazy izraelskiej wioski Miszmeret. W ataku tym rannych zostało siedem osób, a jeden budynek został zniszczony.

„Izraelskie Siły Zbrojne rozpoczęły ostrzał celów terrorystów z Hamasu na terenie Strefie Gazy” – głosi komunikat wojskowy. Według relacji świadków, słychać było eksplozje w zachodniej części Strefy Gazy. Na razie nie ma informacji, czy wskutek izraelskiego ostrzału są ofiary.

Wojsko rozpoczęło ostrzał Strefy Gazy w czasie, gdy premier Benjamin Netanjahu przebywa z wizytą w Waszyngtonie, gdzie rozmawia z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Netanjahu oświadczył, że Izrael nie będzie tolerował ostrzeliwania rakietami swojego terytorium i odpowie na tę agresję z pełną siłą. – Izrael nie będzie tego tolerował. Ja nie będę tego tolerował – mówił w Waszyngtonie Netanjahu.

Hanija natomiast w wydanym oświadczeniu napisał, że Palestyńczycy się nie poddadzą, a ich ugrupowania zbrojne „powstrzymają wroga, jeśli ten przekroczy czerwone linie”.

„Głębokie zaniepokojenie” rozwojem sytuacji w Strefie Gazy wyraził sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, który wezwał obie strony, aby wykazały się maksymalną wstrzemięźliwością.

Jednak sytuację komplikuje fakt, że w Izraelu trwa kampania przed zaplanowanymi na 9 kwietnia wyborami do parlamentu, co powoduje, iż Netanjahu nie może sobie pozwolić na brak reakcji na palestyńskie ataki. Na dodatek w poniedziałek Trump podpisał dekret uznający izraelską suwerenność nad okupowanymi przez ten kraj Wzgórzami Golan, co zapewne zwiększy napięcie w regionie.


Czytaj więcej…

Strefa Gazy pod ostrzałem izraelskiego wojska. Hamas odpowiada …

Jak pisze agencja AP, Izrael często stosuje taką taktykę, by zminimalizować liczbę ofiar śmiertelnych. Według ministerstwa zdrowia Strefy Gazy, w efekcie przeprowadzonego w poniedziałek późnym popołudniem izraelskiego ataku odwetowego ranne zostały …

Źródło: TVN24

Strefa Gazy: Hamas ogłosił zawieszenie broni

Po ostrzale rakietowym terytorium Izraela i izraelskich atakach lotniczych na Strefę Gazy, palestyński Hamas jednostronnie ogłosił wczoraj wieczorem zawieszenie broni. Jak poinformował rzecznik ugrupowania, do rozejmu doszło dzięki mediacji Egiptu.

Źródło: Onet.pl

Izrael ostrzeliwuje Strefę Gazy. To reakcja na atak rakietowy Hamasu

Rozpoczęliśmy ostrzał celów Hamasu na obszarze Strefy Gazy – poinformowało izraelskie wojsko. Operację rozpoczęto kilka godzin po tym, jak palestyńska rakieta uderzyła w dom w pobliżu Tel Awiwu, raniąc siedem osób. Premier Benjamin Netanjahu …

Źródło: TVP Info

Alarm w Izraelu. Żydzi zaatakowali Strefę Gazy. Zmasowana …

Biuro przywódcy Hamasu Ismaila Haniji zostało zniszczone podczas poniedziałkowego izraelskiego ostrzału Strefy Gazy – poinformowała należąca do tej organizacji radiostacja. Samemu Haniji nic się nie stało. To był atak odwetowy Izraela. jednak Hamas …

Źródło: Najwyższy Czas!

Izrael rozpoczął ostrzał Strefy Gazy. W odwecie na poranny atak …

Według informacji przekazanych przez lokalne władze rakieta została wystrzelona właśnie ze Strefy Gazy. W ostrzale w pobliżu Tel Awiwu zostało rannych siedem osób, a zniszczeniu uległ jeden z budynków mieszkalnych. Z powodu porannego ataku …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *