Strajk nauczycieli. ZNP spotka się z przedstawicielami liceów, w …

Strajk nauczycieli. ZNP spotka się z przedstawicielami liceów, w ...

Związek Nauczycielstwa Polskiego planuje, że jutro zapadną kluczowe dla dalszych losów strajku decyzje. 

Przed południem część strajkujących nauczycieli spotka się w IX LO w Warszawie imienia Klementyny Hoffmanowej. Między innymi tam – przez protest – wciąż nie udało się zwołać rady, która zatwierdziłaby oceny tegorocznych maturzystów.

Optymizm słabnie tutaj nasz co do poważnych rozmów z rządem, widzimy że rząd nas lekceważy i podchodzi w sposób lekceważący; powinniśmy wrócić do negocjacji – ale to, co działo się ostatnio, trudno nazwać negocjacjami – podkreślają strajkujący nauczyciele.

Ogólnopolska manifestacja poparcia dla nich odbędzie się jutro o godz. 11 przed gmachem MEN. Po niej planowane jest prezydium ZNP, na którym zapadną decyzje, co dalej ze strajkiem. Zmiana jego formy jest raczej mało prawdopodobna – powiedział naszemu reporterowi prezes ZNP Sławomir Broniarz.

 


Czytaj więcej…

Strajk nauczycieli. ZNP spotka się z przedstawicielami liceów, w …

Strajk nauczycieli. ZNP spotka się z przedstawicielami liceów, w których zagrożone są matury … Główny temat rozmów to dalsze plany związane z rozpoczętym dokładnie dwa tygodnie temu ogólnopolskim strajkiem nauczycieli. REKLAMA … Optymizm słabnie tutaj nasz co do poważnych rozmów z rządem, widzimy że rząd nas lekceważy i podchodzi w sposób lekceważący; powinniśmy wrócić do negocjacji – ale to, co działo się ostatnio, trudno nazwać negocjacjami – podkreślają strajkujący nauczyciele.

Źródło: RMF 24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *