Strajk nauczycieli zmieni formę? ZNP ma plan

Strajk nauczycieli zmieni formę? ZNP ma plan
Sławomir Broniarz. Foto: PAP
Sławomir Broniarz. Foto: PAP

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, Związek Nauczycielstwa Polskiego poważnie rozważa zmianę formuły protestu w szkołach. Pod uwagę brany jest np. strajk rotacyjny. Decyzję w tej sprawie ma podejmować jutro prezydium zarządu ZNP.

Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, w grę wchodzi strajk raz w jednej szkole, raz w drugiej albo strajk części nauczycieli w konkretnej placówce, by w tym czasie pozostali mogli prowadzić lekcje.

Dałoby to uczniom szansę na poprawę ocen przed zbliżającym się końcem roku szkolnego oraz na promocję do kolejnej klasy, czy wyjazdu na zieloną szkołę.

Jest to bardzo poważnie brane pod uwagę – potwierdził w rozmowie z RMF FM szef ZNP Sławomir Broniarz.

W trakcie strajku rady pedagogiczne nie mogą także wystawić ocen w ostatnich klasach liceów i techników oraz zakwalifikować maturzystów do egzaminu dojrzałości.

Nie możemy młodzieży utrudniać dostępu do tego egzaminu – mówił Broniarz, sugerując, że zakładowe i okręgowe komitety strajkowe powinny umożliwić pracę części nauczycieli oraz radom pedagogicznym.

Zarząd oddziału powinien razem z dyrektorem placówki podjąć decyzję o terminie zwołania rady pedagogicznej, tak by młodzież na tym nie ucierpiała – stwierdził szef ZNP.

Jednocześnie Sławomir Broniarz zaznaczył, że nie wszyscy nauczyciele biorący udział w strajku należą do ZNP, a więc Związek nie ma kontroli nad wszystkimi protestującymi.

Źródło: rmf24.pl


Czytaj więcej…

Nauczyciele planują zmianę formuły strajku. Chcą pomóc uczniom …

Nauczyciele wciąż nie doszli do porozumienia ze stroną rządową w sprawie podpisania porozumienia i zakończenia ewentualnego strajku. Na horyzoncie pojawił się za to pomysł zmiany formuły protestu. – Poważnie myślimy nad strajkiem rotacyjnym …

Źródło: Dziennik Zachodni

ZNP poważnie rozważa zmianę formuły protestu w szkołach

Związek Nauczycielstwa Polskiego poważnie rozważa zmianę formuły strajku w szkołach. Chodzi np. o strajk rotacyjny. To nieoficjalne ustalenia reportera RMF FM Mariusza Piekarskiego. Jutro decyzje w tej sprawie ma podejmować prezydium zarządu ZNP.

Źródło: rmf24.pl

ZNP już mięknie? Możliwy jest strajk rotacyjny

"Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że według badań, którymi dysponuje rząd, spada poparcie zarówno dla strajku (jest już niższe niż 50 proc.), jak i dla lidera ZNP Sławomira Broniarza. "Rząd liczy na to, że jeżeli uda się bezproblemowo przeprowadzić …

Źródło: Do Rzeczy

Strajk nauczycieli zmieni formę? ZNP ma plan

Jutro prezydium ZNP ma podjąć decyzję o tym, czy strajk nauczycieli powinien zmienić formę. Chodzi o to, aby protest odbywał się „rotacyjnie”. O sprawie poinformowało radio RMF FM. Jak informuje rozgłośnia, jeśli strajk nauczycieli stałby się rotacyjny, …

Źródło: wMeritum.pl

Nauczyciele bawią się dalej. ZNP zmieni formułę strajku. „Jest to …

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, Związek Nauczycielstwa Polskiego poważnie rozważa zmianę formuły protestu w szkołach. Pod uwagę brany jest np. strajk rotacyjny. Decyzję w tej sprawie ma podejmować jutro prezydium zarządu ZNP. Jak ustalił …

Źródło: Najwyższy Czas!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *