Strajk nauczycieli. W tych szkołach trwa strajk. Mapa

Strajk nauczycieli. W tych szkołach trwa strajk. Mapa

Drugi dzień strajku nauczycieli. Największy odsetek szkół i przedszkoli deklaruje przyłączenie się do akcji strajkowej w województwach: kujawsko-pomorskim – 91 proc., łódzkim – 87 proc., zachodniopomorskim – 85 proc. wielkopolskim – 84 proc., świętokrzyskim i śląskim – po 82 proc., warmińsko-mazurskim i dolnośląskim – po 81 proc.

Zobacz również: Co zawiera porozumienie rządu z „Solidarnością” w sprawie nauczycieli?

Z danych ZNP wynika, że w 92,04 proc. szkół i przedszkoli – z tych, w których odbyły się referenda – pracownicy opowiedzieli się za strajkiem nauczycieli. MEN podawało w ubiegłym tygodniu, że według danych przekazanych przez kuratorów oświaty od dyrektorów odsetek szkół, w których przeprowadzono referenda strajkowe, wynosi 58,7 proc.

Według Państwowej Inspekcji Pracy spory zbiorowe prowadzi 42,76 proc. placówek.Termin strajku nauczycieli zbiega się z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny, 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasisty, a 6 maja mają rozpocząć się matury.

(sp; JaS)


Czytaj więcej…

Strajk nauczycieli. W tych szkołach trwa strajk. Mapa

Strajk nauczycieli trwa w całej Polsce. Niedzielne rozmowy ostatniej szansy nie przyniosły rozwiązania. Dziś drugi dzień protestu. Znaczna część szkół od wczoraj nie prowadzi zajęć, nie wydaje obiadów i nie zapewnia opieki dla dzieci. Według ZNP z …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *