Strajk nauczycieli. Rubik, Podsiadło, Mołek. Gwiazdy i celebryci …

Strajk nauczycieli. Byliśmy w szkołach. "Ja bym chciała zobaczyć ...

Po nieudanych rozmowach „ostatniej szansy” w niedzielę wieczór zapadła ostateczna decyzja o przystąpieniu nauczycieli do strajku. Według danych samorządów i związków zawodowych strajkuje 70-80 proc. szkół w Polsce.

Jedną z pierwszych gwiazd, które wyraziły swoje poparcie dla strajku nauczycieli, była Anja Rubik, modelka oraz działaczka społeczna zajmująca się tematem edukacji seksualnej.

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli, którzy również 8 kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! 

– napisała na Facebooku Anja Rubik.

O swoim poparciu dla strajku nauczycieli napisał także Dawid Podsiadło, podkreślając, że nauczyciel był dla niego zawsze superbohaterem.

To dzięki ludziom, których spotkałem w szkole w dużej mierze zawdzięczam swoją życiową drogę i jej kształt. Jak ktoś mnie dobrze zna, to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego gdy pytają mnie, czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam – całym sercem

– czytamy na stronie artysty na Facebooku. 

Protestujących nauczycieli poparła także Magda Mołek. Dziennikarka telewizji TVN opublikowała zdjęcie na Instagramie, na którym trzyma przypinkę z hasłem „Popieram nauczycieli”. Magda Mołek napisała, że przygląda się środowisku nauczycieli jako mama drugoklasisty oraz krewna nauczycieli.

Popieram nauczycieli, bo (…) widzę, ile trzeba mieć miłości, pasji i cierpliwości, by nim być. Bo wiem, jaki wpływ miała na moje wybory moja nauczycielka z podstawówki, pani Jadwiga Kołodziejczyk, której mądrości i dalekowzroczności zawdzięczam swój rozwój. Bo to, kim będą nasze dzieci, zależy też od nich. W końcu też dlatego, że godność to jedna z najświętszych dla mnie wartości. A Oni, Nauczyciele, tak jak my wszyscy, pragną godnego życia

– napisała na Instagramie Magda Mołek. 

 

Michał Żebrowski poparł strajk nauczycieli, publikując zdjęcie, na którym widać jego, jego żonę oraz dzieci, pozujących z kartkami z napisami: „nie jesteśmy krowami” oraz „popieramy nauczycieli”. 

 

Aktorka Maja Ostaszewska również poparła strajkujących nauczycieli, publikując zdjęcie, na którym trzyma kartkę z napisem „#popieram nauczycieli”.

Popieram nauczycieli. Jako mama uczennicy i ucznia szkoły podstawowej całkowicie ich rozumiem i solidaryzuję się z nimi. Walczą nie tylko o swoją godność, lecz także o godną edukację naszych dzieci. (…) Uprawiają piękny, ale trudny, obarczony ogromną odpowiedzialnością zawód. Należy im się szacunek i godne traktowanie. Drodzy Nauczyciele, trzymajcie się!

– napisała Ostaszewska.

 

Strajk nauczycieli poparli także: Andrzej Chyra, Agata Młynarska, Sylwia Chutnik, Monika Mrozowska, Magdalena Cielecka, Marcin Korcz oraz Hanna Lis.

 

 

 

 

 

 


Czytaj więcej…

Strajk nauczycieli. Rubik, Podsiadło, Mołek. Gwiazdy i celebryci …

Fot. Instragram/Facebook/Anja Rubik/magda_molek/zebrowski.michal. Trwa bezterminowy strajk nauczycieli. Protestujących wspiera wielu rodziców i uczniów, ale także osoby znane i popularne, m.in. Dawid Podsiadło, Anja Rubik, Maja Ostaszewska, Magda …

Źródło: Plotek.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *