Strajk nauczycieli. Apel dolnośląskiego kuratora oświaty

Fala zwolnień w polskim sektorze bankowym

Egzamin gimnazjalny ma się rozpocząć już w środę (10 kwietnia) i potrwać do piątku. Egzamin ósmoklasisty zaplanowano natomiast na 15, 16 i 17 kwietnia.

POLECAMY: Jakie są postulaty nauczycieli?

– Chciałbym zapewnić, że egzaminy te w terminie i zgodnie z procedurą zostaną przeprowadzone – to wypowiedź Romana Kowalczyka, dolnośląskiego kuratora oświaty z 29 marca, gdy nie było jeszcze pewne, czy do strajku nauczycieli na pewno dojdzie.

W zeszły piątek, gdy widmo strajku, było coraz większe, dolnośląski kurator oświaty w specjalnym oświadczeniu przyznał, że akcja protestacyjna pracowników oświaty może zagrozić zbliżającym się egzaminom.

Jednocześnie Roman Kowalczyk zaapelował o pomoc przy przeprowadzeniu egzaminów do osób z zewnątrz, bo członkiem zespołu nadzorującego może być każdy, kto posiada kwalifikacje pedagogiczne.

„Chęć udziału w zespole nadzorującym można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej https://edu.kuratorium.wroclaw.pl/egzaminy” – pisał w komunikacie Roman Kowalczyk.

ZOBACZ TEŻ: Co zawiera porozumienie rządu z „Solidarnością” w sprawie nauczycieli?

Dziś – w dniu, kiedy rozpoczął się strajk – dolnośląski kurator wystosował kolejny apel i kolejne oświadczenie. „Bardzo proszę osoby uczestniczące w proteście, aby zawiesiły udział w strajku na czas egzaminów i wzięły udział w pracach zespołów nadzorujących” – podkreślił Roman Kowalczyk.

„Spory między dorosłymi, w tym dotyczące płac, nie powinny dotykać dzieci i ich rodziców. Ważne jest także, aby rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, do których będą się ubiegać uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i uczniowie klas ósmych, przebiegła zgodnie z planem” – dodał.

We Wrocławiu do strajku przystąpiło dziś 177 szkół i przedszkoli. W sumie w proteście pierwszego dnia uczestniczyło prawie 5 tys. nauczycieli.

(dm)


Czytaj więcej…

Strajk nauczycieli. Apel dolnośląskiego kuratora oświaty

Zdaniem dolnośląskiego kuratora oświaty, jeśli strajk nauczycieli w kolejnych dniach będzie kontynuowany, może zagrozić organizacji egzaminów gimnazjalnych oraz ósmoklasisty. Dlatego też Roman Kowalczyk apeluje, by na czas zbliżających się …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *